Badminton

Super Series Finals: Matsutomo/Takahashi-Chen/Jia

  1. /Seneste
  2. /Sæson 2015
  3. /Sæson 2016
  4. /Sæson 2017
  1. Badminton

    Sudirman Cup: Lu/Huang-Choi/Chae

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  2. Badminton

    Sudirman Cup: Chen/Jia-Chang-Lee

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  3. Badminton

    Sudirman Cup: Chen-Jeon

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  4. Badminton

    Sudirman Cup: He-Sung

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  5. Badminton

    Sudirman Cup: Fu/Zhang-Choi/Seo

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  6. Badminton

    Sudirman Cup: Kit/Tae-Juh/Ped

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  7. Badminton

    Sudirman Cup: Intanon-Kjærsfeldt

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  8. Badminton

    Sudirman Cup: Isa/Phu-Con-Kol

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  9. Badminton

    Sudirman Cup: Saensomboonsuk-Axelsen

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  10. Badminton

    Sudirman Cup: Pua/Tae-Chr-Thy

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  11. Badminton

    Sudirman Cup: Juh/Ped-Pol/Rah

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  12. Badminton

    Sudirman Cup: Blichfeldt-Fitriani

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  13. Badminton

    Sudirman Cup: Boe/Mog-Gid/Suk

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  14. Badminton

    Sudirman Cup: Axelsen-Ginting

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  15. Badminton

    Sudirman Cup: Fis/Ped-Jor/Sus

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  16. Badminton

    Sudirman Cup: Juh/Ped-Pon/Red

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  17. Badminton

    Sudirman Cup: Kjærsfeldt-Sindhu

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  18. Badminton

    Sudirman Cup: Boe/Mog-Att/Red

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  19. Badminton

    Sudirman Cup: Axelsen-Jayaram

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  20. Badminton

    Sudirman Cup: Fis/Ped-Ran/Pon

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  21. Badminton

    DM-finale: Studie: 4. maj 18:45

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  22. Badminton

    DM-finale: Skælskør-Slagelse - Skovshoved

    Så oprandt dagen, hvor de sidste og afgørende kampe i Badmintonligaen skal spilles. Og hvor vinderholdet kan kalde sig Danske Mestre for hold...

  23. Badminton

    China Masters: Qiao-Tian

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  24. Badminton

    China Masters: Liao/Chen-Wang/Huang

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  25. Badminton

    China Masters: Chen/Wang-Inuoe/Kaneko

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  26. Badminton

    China Masters: Bao/Yu-Huang/Tang

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  27. Badminton

    China Masters: Kawakami-Ohori

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  28. Badminton

    Singapore Open: Boe/Mogensen-Li/Liu

    Danske Mathias Boe og Carsten Mogensen er oppe imod kinesiske Li og Liu i en finalekamp ved Singapore Open.

  29. Badminton

    Singapore Open: Tai-Marin

    Tzu Ying Tai fra Kinesisk Taipei møder spanske Carolina Marin i en finalekamp ved Singapore Open.

  30. Badminton

    Singapore Open: Sai Praneeth-Kidambi

    Et rent indisk opgør, hvor Sai Praneeth og Kidambi møder hinanden i en finalekamp ved Singapore Open.

  31. Badminton

    Singapore Open: Takahashi/Matsutomo-Rytter Juhl/Pedersen

    Japanske Takahashi og Matsutomo møder Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en finalekamp ved Singapore Open.

  32. Badminton

    Singapore Open: Lu/Huang-Puavaranukroh/Tarattanachai

    Lu og Huang fra Kina møder thailandske Puavaranukroh og Tarattanachai i en finalekamp ved Singapore Open.

  33. Badminton

    Singapore Open: Gideon/Sukamuljo-Boe/Mogensen

    Indonesiske Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo møder danske Mathias Boe og Carsten Mogensen i en semifinale ved Singapore Open.

  34. Badminton

    Singapore Open: Chang/Lee-Rytter Juhl/Pedersen

    Ye Na Chang og So Hee Lee fra Korea møder det danske par Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en semifinale ved Singapore Open.

  35. Badminton

    Singapore Open: Kamura/Sonoda-Bo/Mogensen

    Japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda møder danske Mathias Boe og Carsten Mogensen ved Singapore Open.

  36. Badminton

    Singapore Open: Fukuman/Yonao-Rytter Juhl/Pedersen

    Naoko Fukuman og Kurumi Yonao fra Japan møder danske Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen ved Singapore Open.

  37. Badminton

    Malaysia Open: Fu/Zheng-Gid/Suk

    Fu Haifeng og Zheng Siwei møder Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo i finalen ved Malaysia Open.

  38. Badminton

    Malaysia Open: Fuku/Hiro-Huang/Tang

    Yuki Fukushima og Sayaka Hirota møder Huang Yaqiong og Tang Jinhua i finalen ved Malaysia Open.

  39. Badminton

    Malaysia Open: Lee Chong Wei-Lin Dan

    Lee Chong Wei møder Lin Dan i finalen ved Malaysia Open.

  40. Badminton

    Malaysia Open: Tai Tzu Ying-Carolina Marin

    Tai Tzu Ying møder Carolina Marin i finalen ved Malaysia Open.

  41. Badminton

    Malaysia Open: Zheng/Chen-Lu/Huang

    Zheng Siwei Chen Qingchen møder Lu Kai og Huang Yaqiong i finalen ved Malaysia Open.

  42. Badminton

    Malaysia Open: Chang/Lee-Juhl/Pedersen

    Se danske Kamilla Rytter Juhl og Camilla Pedersen i en damedouble ved Malaysia Open.

  43. Badminton

    Malaysia Open: Fischer Nielsen/Pedersen-Kazuno/Kurihara

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  44. Badminton

    India Open: Marin-Pusarla

    I kvindernes single-finale brager spanske Carolina Marin sammen med indiske Sindhu Pusarla. NB: Manglende kommentatorlyd i de sidste fem minut...

  45. Badminton

    India Open: Karandasuwardi/Pratama-Gideon/Sukamuljo

    I mændenes double-finale brager indonesiske Ricky Karandasuwardi og Angga Pratama sammen med deres landsmænd Marcus Fernaldi Gideon og Kevin S...

  46. Badminton

    India Open: Chou-Axelsen

    I herrernes single-finale brager danske Viktor Axelsen sammen med taiwanesiske Chen Tien Chou.

  47. Badminton

    India Open: Zheng/Chen-Lu/Huang

    I mixed double-finalen møder kinesiske Siwei Zheng og Quingchen Chen deres landsmænd Kai Lu og Yaqiong Huang.

  48. Badminton

    India Open: Tanaka/Yonemoto-Fukuman/Yonao

    I kvindernes double-finale møder japanske Shiho Tanaka og Koharu Yonemoto deres landsmænd Kurumi Yonao og Naoko Fukuman.

  49. Badminton

    Gideon/Sukamuljo-Conrad-Petersen/Kolding

    Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo i en semifinale ved Indian Open.

  50. Badminton

    Chou Tien Chen-Anders Antonsen

    Se danske Anders Antonsen i aktion ved Indian Open.

  51. Badminton

    India Open: Axelsen-Wang

    Så skal en lang række af Danmarks bedste ketcherkrigere igen i aktion. Nu gælder det den højt anlagte Super Series turnering i Indien, hvor Vi...

  52. Badminton

    Swiss Open: Lin Dan-Shi Yuqi

    Lin Dan møder Shi Yuqi i herresinglefinalen ved Swiss Open.

  53. Badminton

    Swiss Open: Cha/Hon-Liu/Zha

    Chai Biao og Hong Wei møder Liu Cheng og Zhang Nan i herredoublefinalen ved Swiss Open.

  54. Badminton

    Swiss Open: Chen/Jia-Sto/Sto

    Chen Qingchen og Jia Yifan møder Gabriela Stoeva og Stefani Stoeva i damedoublefinalen ved Swiss Open.

  55. Badminton

    Swiss Open: Pua/Tae-Jor/Sus

    Dechapol Puavaranukroh og Sapsiree Taerattanachai møder Praveen Jordan og Debby Susanto i mixdoublefinalen ved Swiss Open.

  56. Badminton

    Swiss Open: Chen Yufei-Chen Xiaoxin

    Chen Yufei møder Chen Xiaoxin i damesinglefinalen ved Swiss Open.

  57. Badminton

    Swiss Open: Fruergaard/Thygesen-Qingchen/Yifan

    Maiken Fruergaard og Sara Thygesen møder kinesiske Chen Qingchen og Jia Yifan ved Swiss Open.

  58. Badminton

    German Open: Yuki Fukushima/Sayaka Hirota-Huang Dongping/Li Yinhui

    Japanske Yuki Fukushima og Sayaka møder kinesiske Hirota Huang Dongping og Li Yinhui ved German Open.

  59. Badminton

    German Open: Lu Kai/Huang Yaqiong-Zhang Nan/Li Yinhui

    Kinesiske Lu Kai og Huang Yaqiong møder kinesiske Zhang Nan og Li Yinhui i en finale ved German Open.

  60. Badminton

    German Open: Astrup/Skaarup Rasmussen-Conrad-Petersen/Pieler Kolding

    Danske Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen møder Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding i en finale ved German Open.

  61. Badminton

    German Open: Chou Tien-Tzu Wei Wang

    Chou Tien møder Tzu Wei Wang i en finale ved German Open.

  62. Badminton

    German Open: Conrad-Petersen/Kolding-Ivanov/Sozonov

    Der er masser af badminton i verdensklasse, når der transmitteres fra årets German Open. Og Danmark er fornemt repræsenteret med Hans-Kristian...

  63. Badminton

    EM: Medaljeceremoni

    Vandt Danmark EM, eller måtte Viktor Axelsen og co. nøjes med sølv? Se de danske spillere give interviews og få overrakt deres medaljer.

  64. Badminton

    EM, finale: Kjærsfeldt-Kosetkaya

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  65. Badminton

    EM, finale: Antonsen-Yartsev

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  66. Badminton

    EM, finale: Fischer/Pedersen-Sozonov/Bolotova

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  67. Badminton

    EM - mixed hold: Boe/Mogensen-Lamsfuss/Zurwonne

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  68. Badminton

    EM - mixed hold: Kjærsfeldt-Deprez

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  69. Badminton

    EM - mixed hold: Axelsen-Roth

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  70. Badminton

    EM - mixed hold: Fischer/Pedersen-Lamfuss/Herttrich

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  71. Badminton

    Thailand Masters: Kantaphon Wangcharoen-Tommy Sugiarto

    Kantaphon Wangcharoen møder Tommy Sugiarto i en finale ved Thailand Masters.

  72. Badminton

    Thailand Masters: Zhang Nan/Li Yinhui-Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai

    Kinesiske Zhang Nan og Li Yinhui møder thailandske Dechapol Puavaranukroh og Sapsiree Taerattanachai.

  73. Badminton

    Thailand Masters: Lu Ching Yao/Yang Po Han-Huang Kaixiang/Wang yilyu

    Lu Ching Yao og Yang Po Han møder kinesiske Huang Kaixiang og Wang yilyu.

  74. Badminton

    Thailand Masters: Busanan Ongbamrungphan-Aya Ohori

    Thailandske Busanan Ongbamrungphan møder japanske Aya Ohori.

  75. Badminton

    Thailand Masters: Chen Qingchen/Jia Yifan-Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattanachai

    Kinesiske Chen Qingchen og Jia Yifan møder thailandske Puttita Supajirakul og Sapsiree Taerattanachai.

  76. Badminton

    DM: Finale mixdouble (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  77. Badminton

    DM: Finale herresingle (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  78. Badminton

    DM: Finale damesingle (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  79. Badminton

    DM: Finale herredouble (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  80. Badminton

    DM: Finale damedouble (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  81. Badminton

    DM: Semifinale herredouble (04.02.17 - del 2)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  82. Badminton

    DM: Semifinale herredouble (04.02.17 - del 1)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  83. Badminton

    DM: Semifinale herresingle (04.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  84. Badminton

    DM: Semifinale damesingle (04.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  85. Badminton

    DM: Semifinale mixdouble (04.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  86. Badminton

    India Masters: Pusarla V. Sindhu-Gregoria Mariska

    Se Pusarla V. Sindhu og Gregoria Mariska spille finale ved India Masters.

  87. Badminton

    India Masters: Reddy B./Ponnappa-Chopra/Reddy N.

    Se Reddy B. Sumeeth/Ashwini Ponnappa og Pranaav Jerry Chopra/Reddy N. Sikki spille finale ved India Masters.

  88. Badminton

    India Masters: Sai Praneeth-Sameer Verma

    Se Sai Praneeth og Sameer Verma spille finale ved India Masters.

  89. Badminton

    India Masters: Boe/Morgensen-Lu/Yang

    Mathias Boe og Carsten Mogensen spille finale ved India Masters.

  90. Badminton

    India Masters: Juhl/Pedersen-Ponnappa/Reddy N.

    Se Kamilla Rytter Juhl og Cristinna Pedersen spille finale ved India Masters.

  91. Badminton

    India Masters: Nilesen/Pedersen-Summeth/Ponnappa

    Se Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen i kamp ved India Masters.

  92. Badminton

    India Masters: Boe/Morgensen-Alfian/Ardianto

    Se Mathias Boe og Carsten Mogensen i kamp ved India Masters.

  93. Badminton

    India Masters: Juhl/Pedersen-Lim/Wen

    Se Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en damedouble ved India Masters.

  94. Badminton

    Malaysia Masters: Nehwal-Chochuwong

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  95. Badminton

    Malaysia Masters: Ng-Lee

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  96. Badminton

    Malaysia Masters: Hardianto/Angriawan-Goh/Izzuddin

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  97. Badminton

    Malaysia Masters: Tan/Lai-Goh/Lai

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  98. Badminton

    Malaysia Masters: Kititharak/Prajongjai-Tse/Poon

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  99. Badminton

    Super Series Finals: Kamura/Sonoda-Goh/Tan

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  100. Badminton

    Super Series Finals: Adcock/Adcock-Zheng/Chen

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  101. Badminton

    Super Series Finals: Ji Hyun Sung-Tzu Ying Tai

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  102. Badminton

    Super Series Finals: Houwei Tian-Viktor Axelsen

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  103. Badminton

    Super Series Finals: Matsutomo/Takahashi-Chen/Jia

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  104. Badminton

    Super Series Finals: Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen-Zheng Siwei/Chen Qingchen

    Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder kinesiske Zheng Siwei og Chen Qingchen i en semifinale ved Super Series Finals.

  105. Badminton

    Super Series Finals: Viktor Axelsen-Son Wan Ho

    Viktor Axelsen møder Son Wan Ho fra Korea i en semifinale ved Super Series Finals.

  106. Badminton

    Super Series Finals: Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding-Takeshi kamura/Keigo Sonoda

    Danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder japanske Takeshi kamura og Keigo Sonoda i en semifinale ved Super Series Finale.

  107. Badminton

    Super Series Finals: Tian Houwei-Jan Ø. Jørgensen

    Tian Houwei møder Jan Ø. Jørgensen i en semifinale ved Super Series Finals

  108. Badminton

    Super Series Finals: Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi-Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen

    Japanske Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi møder Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en semifinale ved Super Series Finals.

  109. Badminton

    Super Series Finals: Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen

    Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder indonesiske Praveen Jordan og Debby Susanto ved Super Series Finale.

  110. Badminton

    Super Series Finals: Viktor Axelsen-Lee Chong Wei

    Danske Viktor Axelsen møder malaysiske Lee Chong Wei ved Super Series Finale.

  111. Badminton

    Super Series Finals: Fischer/Pedersen-Ahmad/Natsir

    Se den danske mixeddouble i aktion i Super Series Finals Dubai.

  112. Badminton

    Super Series Finals: Juhl/Pedersen-Hoo/Woon

    Se den danske damedouble i aktion i Dubai.

  113. Badminton

    Super Series Finals: Jørgensen-Hu

    Se Jan. Ø. Jørgensen spille mod Hu Yun ved Super Series Finals i Dubai.

  114. Badminton

    Macau Open: Lu/Zhang-Lee/Lee

    Se finalen herredouble ved Macau Open.

  115. Badminton

    Macau Open: Chen/Jia-Awanda/Ni Ketut

    Se finalen i damedouble ved Macau Open.

  116. Badminton

    Macau Open: Chou Tien Chen-Zhao Jun Peng

    Se Chou Tien Chen i aktion mod Zhao Jun Peng i finalen ved Macau Open.

  117. Badminton

    Macau Open: Chen Yufei-Chen Xiaoxin

    Se Chen Yufei i aktion mod Chen Xiaoxin i finalen ved Macau Open.

  118. Badminton

    Macau Open: Zhang/Li-Tang/Tse

    Se finalen i mixdouble ved Macau Open.

  119. Badminton

    Hong Kong Open: Mathias Boe/Carsten Mogensen-Takeshi Kamura/Keigo Sonoda

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  120. Badminton

    Hong Kong Open: Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen-Huang Dongping/Li Yinhui

    Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder kinesiske Huang Dongping og Li Yinhui i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  121. Badminton

    Hong Kong Open: Ka Long Angus-Sameer Verma

    Ka Long Angus fra Hong Kong møder indiske Sameer Verma i en finale ved Hong Kong Open.

  122. Badminton

    Hong Kong Open: Tontowi Ahmad/Lilyana Natsir-Praveen Jordan/Debby Susanto

    Indonesiske Tontowi Ahmad og Lilyana Natsir møder Praveen Jordan og Debby Susanto i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  123. Badminton

    Hong Kong Open: Tai Tzu Ying-Pusarla V. Sindhu

    Kinesiske Tai Tzu Ying møder indiske Pusarla V. Sindhu i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  124. Badminton

    Hong Kong Open: Mohammad Ahsan/Rian Agung Saputro-Mathias Boe/Carsten Mogensen

    Indiske Mohammad Ahsan og Rian Agung Saputro møder danske Mathias Boe og Carsten Mogensen i en herredouble ved Hong Kong Open.

  125. Badminton

    Hong Kong Open: Sameer Verma-Jan Ø. Jørgensen

    Indiske Sameer Verma møder danske Jan Ø. Jørgensen ved Hong Kong Open.

  126. Badminton

    Hong Kong Open: Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen-Bao Yixin/Yu Xiaohan

    Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder kinesiske Bao Yixin/Yu Xiaohan ved Hong Kong Open.

  127. Badminton

    Hong Kong Open: Jan Ø. Jørgensen/Wong Wing Ki Vincent

    Se danske Jan Ø. Jørgensen i en kamp imod Wong Wing Ki Vincent fra Hong Kong ved Hong Kong Open.

  128. Badminton

    China Open: Zhang/Li - Ahmad/Natsir

    Zhang Nan og Li Yinhui fra Kina møder Tontowi Ahmad og Liliyana Natsir fra Indonesien.

  129. Badminton

    China Open: Jan Ø. Jørgensen - Chen Long

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder Chen Long fra Kina i finalen ved China Open.

  130. Badminton

    China Open: Gide/Suka - Boe/Mog

    Danske Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo fra Indonesien.

  131. Badminton

    China Open: Sun Yu - Pusarla V. Sindhu

    Sun Yu fra Kina møder Pusarla V. Sindhu fra Indien.

  132. Badminton

    China Open: Huang/Li - Chang/Lee

    Huang Dongping og Li Yinhui fra Kina møder Chang Ye Na og Lee So Hee fra Korea.

  133. Badminton

    Iskandar Zulkarnain-Jan Ø. Jørgensen

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder Iskandar Zulkarnain fra Malaysia ved China Open.

  134. Badminton

    Viktor Axelsen-Long Chen

    Se danske Viktor Axelsen i en semifinale mod kinesiske Long Chen.

  135. Badminton

    China Open: Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen-Shiho Tanaka-Koharu Yonemoto

    Danske Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder japanske Shiho Tanaka og Koharu Yonemoto ved China Open.

  136. Badminton

    China Open: Viktor Axelsen-Yun Hu

    Danske Viktor Axelsen spiller imod Yun Hu fra Hong Kong.

  137. Badminton

    Chris Adcock/Gabrielle Adcock-Siwei Zheng/Qingchen Chen

    Se finalen i mixdouble ved Bitburger Open.

  138. Badminton

    Yuqi Shi-Sourabh Varma

    Se finalen i herresingle, hvor kinesiske Yuqi Shi møder indiske Sourabh Varma.

  139. Badminton

    Bingjiao He-Nitchaon Jindapol

    Kinesiske Bingjiao He spiller en kvindesingle imod thailandske Nitchaon Jindapol ved Bitburger Open.

  140. Badminton

    Michael Fuchs/Johannes Schoettler-Yew Sin Ong/Ee Yi Teo

    Tyske Michael Fuchs og Johannes Schoettler spiller en herredouble imod malaysiske Yew Sin Ong og Ee Yi Teo.

  141. Badminton

    Qingchen Chen/Yifan Jia-Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai

    Kinesiske Qingchen Chen og Yifan Jia og thailandske Yifan Jia-Jongkolphan Kititharakul og Rawinda Prajongjai spiller en kvindedouble ved Bitbu...

  142. Badminton

    Fuchs/Schoettler-Astrup/Rasmussen

    Se den danske herredouble, bestående af Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen, i aktion ved Bitburger Open.

  143. Badminton

    Anders Antonsen-Sourabh Varma

    Se danske Anders Antonsen i en semifinale ved Bitburger Open.

  144. Badminton

    French Open: Shi - Lee

    Shi Yuqi fra Kina møder Lee Hyun fra Korea.

  145. Badminton

    French Open: Ko/Kim - Zheng/Chen

    Ko Sung Hyun og Kim Ha Na fra Korea møder Zheng Siwei og Chen Qingchen fra Kina.

  146. Badminton

    French Open: Isa/Phu - Boe/Mog

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Bodin Isara og Nipitphon Phuangphuapet fra Thailand.

  147. Badminton

    French Open: Zhang - Bingjiao

    Beiwen Zhang fra USA møder He Bingjiao fra Kina.

  148. Badminton

    French Open: Chen/Jia - Chang/Lee

    Chen Qingchen og Jia Yifan fra Kina møder Chang Ye Na og Lee So Hee fra Korea.

  149. Badminton

    French Open: Ko/Kim-Fischer Nielsen/Pedersen

    Danske Christinna Pedersen og Joachim Fischer Nielsen møder koreanske Ko og Kim i en mixdouble.

  150. Badminton

    French Open: NG K. L.- Jan Ø. Jørgensen

    Se Jan Ø. Jørgensen i aktion ved French Open.

  151. Badminton

    French Open: Juhl/Pedersen-Chen/Jia

    Se den danske dame double aktion ved French Open.

  152. Badminton

    Thailand Open: Saensom-Kunco

    Tanongsak Saensomboonsuk fra Thailand møder Sony Dwi Kuncordo fra Indonesien.

  153. Badminton

    Thailand Open: Tan/Tse - Tan/Lai

    Tnag Chun Man og Tse Ying Suet fra Hong Kong møder Kian Meng og Pei Jing Lai fra Malaysia.

  154. Badminton

    Thailand Open: Ino/Kan - Ang/Sap

    Takuto Inoue og Yuki Kaneko fra Japan møder Berry Angriawan og Rian Agung Saputro fra Indonesien.

  155. Badminton

    Thailand Open: Ohori - Ongbamrungphan

    Aya Ohori fra Japan møder Busanan Ongbamrungphan fra Thailand.

  156. Badminton

    Thailand Open: Sup/Tae - Mat/Nag

    Puttita Supajirakul og Sapsiree Taerattanachai fra Thailand møder Mayu Matsumoto og Wakana Nagahara fra Japan.

  157. Badminton

    Jung/Shin-Luo Ying/Luo

    Se finalen i damedouble ved Korea Open.

  158. Badminton

    Son-Qiao

    Se finalen i herresingle fra Korea Open.

  159. Badminton

    Yamaguchi-Sung

    Se finalen damesingle fra Korea Open.

  160. Badminton

    Lee/Yoo-Li/Liu

    Se finalen i herredouble fra Korea Open.

  161. Badminton

    Ko/Kim-Zheng/Chen

    Se finalen i mixdouble ved Korea Open.

  162. Badminton

    Luo/Luo-Pedersen/Rytter Juhl

    Se Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl i en semifinale ved Korea Open.

  163. Badminton

    Chan/Goh-Rasmussen/Thygesen

    Se Anders Skaarup Rasmussen og Sara Thygesen i en kvartfinale ved Korea Open.

  164. Badminton

    Hans-Kristian Vittinghus-Son Wan Ho

    Se danske Hans-Kristian Vittinghus i aktion, når han møder Wan Ho Son, ved Korea Open.

  165. Badminton

    Li/Liu-Kim/Ko

    Se finalen herredouble fra Japan Open.

  166. Badminton

    Japan Open: Ped/Ryt - Luo/Luo

    Se Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl i en semifinale ved Japan Open.

  167. Badminton

    Indonesian Masters: Kit/Pra - Cha/Kim

    Koreanske Chae Yoo Jung og Kim So Yeong møder thailandske Jongkolphan Kititharakul og Rawinda Prajongjai ved Indonesian Masters.

  168. Badminton

    Indonesian Masters: Shi Yuqi - Huang Yuxiang

    Kinesiske Shi Yuqi møder kinesiske Huang Yuxiang ved Indonesian Masters.

  169. Badminton

    US Open: Boe/Mogensen - Hoki/Kobayashi

    Se den danske herredouble spille finale ved US Open.

  170. Badminton

    US Open: Tanaka/Yonemoto - Matsumotow/Nagahara

    Se finalen i damedouble ved US Open.

  171. Badminton

    US Open: Huyn Lee - Kanta Tsuneyama

    Koreanske Huyn Lee møder japanske Kanta Tsuneyama.

  172. Badminton

    US Open: Ayumi Mine - Saena Kawakami

    En ren japansk finale mellem Ayumi Mine og Saena Kawakami.

  173. Badminton

    US Open: Yugo Kobayashi/Wakana Nagahara - Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba

    Japanske Yugo Kobayashi og Wakana Nagahara møder polske Robert Mateusiak og Nadiezda Zieba.

  174. Badminton

    US Open: Boe/Mogensen - Inoue/Yuki

    Mathias Boe og Carsten Mogensen spiller herredouble i US Open, der også har deltagelse af flere andre danske spillere.

  175. Badminton

    Taipei Open: Li Junhui/Liu Yuchen - Chen Hung Ling/Chi-Lin Wang

    Li Junhui og Liu Yuchen møder Chen Hung Ling og Chi-Lin Wang i en herredouble.

  176. Badminton

    Taipei Open: Chou Tien Chen - Qiao Bin

    Chou Tien Chen møder kinesiske Qiao Bin i en herresingle.

  177. Badminton

    Taipei Open: Tai Tzu Ying - Wang Shixian

    Kinesiske Tai Tzu Ying møder kinesiske Wang Shixian i en kvindesingle

  178. Badminton

    Taipei Open: Siwei Zheng/Qingchen Chen - Kian Meng Tan/Pei Jing Lai.

    Siwei Zheng og Qingchen Chen møder malaysiske Kian Meng Tan og Pei Jing Lai.

  179. Badminton

    Taipei Open: Dongping Huang/Qianxin - Ying Luo/Yu Luo

    Dongping Huang og Qianxin Zhong er oppe imod deres landsfæller Ying Luo og Yu Luo i en kvindedouble.

  180. Badminton

    Australian Open: Srikanth Kidambi - Hans-Kristian Vittinghus

    Srikanth Kidambi fra Indien møder danske Hans-Kristian Vittinghus i en herresingle ved Australian Open.

  181. Badminton

    Australian Open: Sho Sasaki - Hans-Kristian Vittinghus

    Japanske Sho Sasaki møder danske Hans-Kristian Vittinghus i en single ved Australian Open.

  182. Badminton

    Indonesia Open: Wang Y. H. - Tai T. Y.

    Tai Tzu Ying møder Wang Yihan i damesinglefinalen ved Indonesia Open.

  183. Badminton

    Indonesia Open: Lee/Yoo - Chai/Hong

    Koreanske Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møder kinesiske Chai Biao og Hong Wei.

  184. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen - Lee Chong Wei

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder malaysiske Lee Chong Wei.

  185. Badminton

    Indonesia Open: Ko/Kim - Xu/Ma

    Koreanske Ko Sung Hyun og Kim Ha Naa møder kinesiske Xu Chen og Ma Jin.

  186. Badminton

    Indonesia Open: Mat/tak - Tang/Yu

    Japanske Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi møder kinesiske Tang Yuanting og Yu Yang.

  187. Badminton

    Indonesia Open: Conrad-Petersen/Kolding - Biao/Wei

    Danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder kinesiske Chai Biao og Hong Wei.

  188. Badminton

    Indonesia Open: Jan. Ø. Jørgensen - Tian Houwei

    Danske Jan. Ø. Jørgensen møder kinesiske Tian Houwei.

  189. Badminton

    Indonesia Open: Lee/Yoo - Ast/Ras

    Danske Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen møder koreanske Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong.

  190. Badminton

    Indonesia Open: Astrup/Rasmussen - Lu/Zheng

    Den danske herredouble møder det kinesiske par ved Indonesia Open.

  191. Badminton

    Indonesia Open: Fischer/Pedersen - Xu/Ma

    Den danske mixdouble møder det japanske par ved Indonesia Open.

  192. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen - Jonatan Christie

    Jan Ø. Jørgensen møder indonesiske Jonatan Christie i en herresingle ved Indonesia Open.

  193. Badminton

    Indonesia Open: Conrad-Petersen/Kolding - Ashan/Setiawan

    Den danske herredouble møder Ashan og Setiawan ved Indonesia Open.

  194. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen - Wing Ki Vincent Wong

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder Wong fra Hong Kong ved Indonesia Open.

  195. Badminton

    Indonesia Open: Alexander/Oktaviani - Fischer Nielsen/Pedersen

    Joachim Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder Alexander og Oktaviani ved Indonesia Open.

  196. Badminton

    Indonesia Open: Kamura/Sonoda - Boe/Mogensen

    Den danske herredouble møder Kamura og Sonoda ved Indonesia Open.

  197. Badminton

    Thomas Cup: Ihsan Maulana Mustofa - Hans-Kristian Vittinghus

    Ihsan Maulana Mustofa møder danske Hans-Kristian Vittinghus i en afgørende finale ved Thomas Cup.

  198. Badminton

    Thomas Cup: Angga Pratama/Ricky Karanda Suwardi - Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen

    Indonesiske Angga Pratama og Ricky Karanda Suwardi møder Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen i en finale ved Thomas Cup.

  199. Badminton

    Thomas Cup: Ginting Anthony - Jan Ø. Jorgensen

    Indonesiske Anthony møder danske Jan Ø. Jørgensen i en finale ved Thomas Cup.

  200. Badminton

    Thomas Cup: Mohammad Ahsan/Hendra Setiawa - Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding

    Indonesiske Mohammad Ahsan og Hendra Setiawa møder danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding i en finale ved Thomas Cup.

  201. Badminton

    Thomas Cup: Tommy Sugiarto - Viktor Axelsen

    Indonesiens Sugiarto møder danske Viktor Axelsen i en finale ved Thomas Cup.

  202. Badminton

    Uber Cup: Qingchen Chen/Yuanting Tang - Ye Na Chang/So Hee Lee

    Kinesiske Qingchen Chen og Yuanting Tang møder Ye Na Chang og So Hee Lee i en finale ved Uber Cup.

  203. Badminton

    Uber Cup: Shixian Wang - Kim Hyo Min

    Kinesiske Wang møder koreanske Kim i en finale ved Uber Cup.

  204. Badminton

    Uber Cup: Qing Tian/Yunlei Zhao - Kyung Eun Jung/Seung Chan Shin

    Det kinesiske doublepar Qing Tian og Yunlei Zhao møder koreanske Kyung Eun Jung og Seung Chan Shin i en finale ved Uber Cup.

  205. Badminton

    Uber Cup: Xuerui Li - Ji Huyn Sung Sung

    Kinesiske Xuerui Li møder koreanske Ji Huyn Sung Sung i en finale ved Uber Cup.

  206. Badminton

    Thomas Cup: Emil Holst - Wei Chong

    Danske Emil Holst møder malaysiske Wei Chong i en herredouble ved Thomas Cup.

  207. Badminton

    Thomas Cup: Koo/Tan - Astrup/Skaarup Rasmussen

    Den danske herredouble møder Koo og Tan i ved Thomas Cup.

  208. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Iskandar Zulkarnain Zainuddin

    Se Hans-Kristian Vittinghus spille mod Iskandar Zulkarnain Zainuddin i trejde kamp ved Thomas Cup.

  209. Badminton

    Thomas Cup: Goh/Tan - Boe/Conrad-Petersen

    Den danske herredouble møder Goh og Tan i anden kamp ved Thomas Cup.

  210. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Lee Chong Wei

    Se Viktor Axelsen spille danskernes første kamp mod Lee Chong Wei.

  211. Badminton

    Uber Cup: Mia Blichfeldt - Yu Sun

    Danske Mia Blichfeldt møder kinesiske Yu Sun ved VM for hold.

  212. Badminton

    Uber Cup: Tang/Zhao - Kjærsfeldt/Poulsen

    Endnu en damedouble skal i ilden. Det er fjerde kamp mod Kina ved Uber Cup.

  213. Badminton

    Uber Cup: Anna Thea Madsen - Yihan Wang

    Anna Thea Madsen skal op i mod kinesiske Yihan Wang i tredje kamp ved Uber Cup.

  214. Badminton

    Uber Cup: Chen/Tang - Fruergaard/Thygesen

    Den danske damedouble kam vente hård modstand fra det kinesiske par.

  215. Badminton

    Uber Cup: Natalia Koch Rohde - Xuerui Li

    Natalia Koch Rohde møder i første kamp Xuerui Li ved Uber Cup.

  216. Badminton

    Thomas Cup: Boe/Christiansen - Chen/Wang

    Den danske herredouble møder Chen og Wang i fjerde kamp ved Thomas Cup.

  217. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Tau Wei Wang

    Hans-Kristian Vittinghus møder Tau Wei Wang i femte kamp ved Thomas Cup.

  218. Badminton

    Thomas Cup: Jan ø. Jørgensen - Jen Hao Msu

    Jan ø. Jørgensen spiller tredje kamp mod Jen Hao Msu.

  219. Badminton

    Thomas Cup: Conrad-Petersen/Kolding - Lee/Tsai

    Den danske herredouble møder Lee og Tsai i anden kamp ved Thomas Cup.

  220. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Tien Chen Chou

    Viktor Axelsen spiller første kamp mod Tien Chen Chou ved Thomas Cup.

  221. Badminton

    Uber Cup: Fruegaard/Thygesen - Goo/Hoo

    Den danske damedouble møder det malaysiske par i fjerde kamp ved Uber Cup.

  222. Badminton

    Uber Cup: Line Kjærsfeldt - Jing Yi Tee

    Line Kjærsfeldt spiller første kamp mod Jing Yi Tee ved Uber Cup.

  223. Badminton

    Thomas Cup: Boe/Christensen - Richardson/Soedjasa

    Den danske herredouble møder det newzealandske par i femte kamp ved Thomas Cup.

  224. Badminton

    Thomas Cup: Astrup/Rasmussen - Dennerly-Minturn/Leydon-Davis

    Den danske herredouble møder det newzealandsle par i fjerde kamp ved Thomas Cup.

  225. Badminton

    Thomas Cup: Emil Holst - Asher Richardson

    Emil Holst møder Asher Richardson i tredje kamp ved Thomas Cup.

  226. Badminton

    Uber Cup: Anna Thea Madsen - Ho Yen Mei

    Anna Thea Madsen møder Ho Yen Mei ved Uber Cup.

  227. Badminton

    Uber Cup: Mette Poulsen - Jin Wei Goh

    Mette Poulsen spiller damesingle mod Jin Wei Goh ved Uber Cup.

  228. Badminton

    Uber Cup: Pedersen/Rytter Juhl - Ancelly/Woon

    Den danske damedouble møder det malaysiske par ved Uber Cup.

  229. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Niccolo Tagle

    Hans-Kristian Vittinghus møder Niccolo Tagle ved Thomas Cup.

  230. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Dylan Soedjasa

    Viktor Axelsen møder Dylan Soedjasa ved Thomas Cup.

  231. Badminton

    Thomas Cup: Conrad/Kolding - Malan/Viljoen

    Den danske herredouble møder det sydafrikanske par i fjerde kampe ved Thomas Cup.

  232. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Andreas Malan

    Hans-Kristian Vittinghus spiller tredje single ved Thomas Cup mod Andreas Malan.

  233. Badminton

    Thomas Cup: Astrup/Anders - Coetzer/Maliekal

    Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen spiller dagens femte kamp ved Thomas Cup mod den sydafrikanske herredouble.

  234. Badminton

    Thomas Cup: Jan Ø. Jørgensen - Cameron Coetzer

    Jan Ø. Jørgensen møder Cameron Coetzer i den anden herresingle ved Thomas Cup.

  235. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Jacob Maliekal

    Se Viktor Axelsen spille mod sydafrikanske Jacob Maliekal.

  236. Badminton

    Uber Cup: Pedersen/Juhl - Azurmendi/Oset

    Danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder spanske Clara Azurmendi og Laia Oset ved VM i hold.

  237. Badminton

    Uber Cup: Fruergaard/Thygesen - Corrales/Usle

    Danske Maiken Fruergaard og Sara Thygesen møder spanske Beatriz Corrales og Lorena Usle ved VM for hold.

  238. Badminton

    Uber Cup: Mia Blichfeldt - Clara Azurmendi

    Danske Mia Blichfeldt møder spanske Clara Azurmendi ved VM for hold.

  239. Badminton

    Uber Cup: Anna Thea Madsen - Beatriz Corrales

    Danske Anna Thea Madsen møder spanske Beatriz Corrales ved VM for hold.

  240. Badminton

    Uber Cup: Line Kjærsfeldt - Carolina Marin

    Danske Line Kjaersfeldt møder spanske Carolina Marin ved VM for hold.

  241. Badminton

    Kim Astrup/Anders Skaarup - Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding

    Se finalen i herredouble fra EM i badminton.

  242. Badminton

    Christinna Pedersen/Kamilla Juhl - Eefje Muskens/Selena Piek

    Se finalen i damedouble fra EM i badminton.

  243. Badminton

    Jan Ø. Jorgensen - Viktor Axelsen

    Se finalen i herresingle mellem Jan Ø. Jorgensen og Viktor Axelsen.

  244. Badminton

    Carolina Marin - Kirsty Gilmour

    Se finalen i damesingle ved EM i badminton.

  245. Badminton

    Niclas Nohr/Sara Thygesen - Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen

    Se finalen i mixdouble ved EM i badminton.

  246. Badminton

    Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl - Samantha Barning/Iris Tabeling

    Se den danske damedouble i aktion ved EM i badminton.

  247. Badminton

    Mathias Christiansen/Lena Grebak - Chris Adcock/Gabrielle Adcock

    Danske Mathias Christiansen og Lena Grebak møder britiske Chris og Gabrielle Adcock.

  248. Badminton

    Marc Zwiebler - Viktor Axelsen

    Se Viktor Axelsen spille mod Marc Zweibler ved EM i badminton.

  249. Badminton

    Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov - Kim Astrup/Anders Rasmussen

    Se den danske herredouble spille mod det russiske par ved EM i badminton.

  250. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Rajiv Ouseph

    Danske Jan Ø. Jørgensen spiller en herresingle imod britiske Rajiv Ouseph.

  251. Badminton

    Carolina Marin - Line Kjærsfeldt

    Spanske Carolina Marin møder Line Kjærsfeldt i en damesingle.

  252. Badminton

    Jacco Arends/Selena Piek - Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder hollandske Jacco Arends og Selena Piek.

  253. Badminton

    Kim Astrup/Anders Rasmussen - Baptiste Careme/Ronan Labar

    Se danske Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen i en herredouble imod franske Baptiste Careme og Ronan Labar.

  254. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Brice Leverdez

    Se danske Jan Ø. Jørgensen i aktion ved EM i individuel.

  255. Badminton

    Hans-Kristian Vittinghus - Rajiv Ouseph

    Danske Hans-Kristian Vittinghus møder engelske Rajiv Ouseph ved EM i individuel.

  256. Badminton

    China Masters: Xu/Ma - Zheng/Chen

    Xu Chen og Ma Jin møder Zheng Siwei Chen Qingchen ved China Masters.

  257. Badminton

    China Masters: Lee/Yoo - Kim/Kim

    Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møder Kim Gi Jung og Kim Sa Rang ved China Masters.

  258. Badminton

    China Masters: Lou/Lou - Chen/Jia

    Lou Ying og Luo Yu møder Chen Qingchen og Jia Yifan ved China Masters.

  259. Badminton

    China Masters: Lin Dan - Chen Long

    Lin Dan og Chen Long møder hinanden ved China Masters.

  260. Badminton

    China Masters: Li Xuerui - Sun Yu

    Li Xuerui og Sun Yu møder hinanden ved China Masters.

  261. Badminton

    Singapore Open: Fu/Zhang - Kamura/Sonada

    Se finalen i mændenes double ved Singapore Open.

  262. Badminton

    Singapore Open: Son - Kuncoro

    Se finalen i mændenes single ved Singapore Open.

  263. Badminton

    Singapore Open: Ko/Kim - Xu/Ma

    Se finalen i mixdouble ved Singapore Open.

  264. Badminton

    Singapore Open: Intanon - Yu

    Se finalen i kvindernes single ved Singapore Open.

  265. Badminton

    Chen Long - Lee Chong Wei

    Se finalen mellem Chen Long og Lee Chong Wei.

  266. Badminton

    Ratchanok Intanon - Tai Tzu Ying

    Se finalen i damesingle fra Malaysia Open.

  267. Badminton

    Chan/Goh - Ahmad/Natsir

    Se finalen i mixdouble ved Malaysia Open.

  268. Badminton

    Kim/Kim - Chai/Hong

    Se finalen i herredouble fra Malaysia Open.

  269. Badminton

    Tang/ Yu - Jung/Shin

    Se finalen i damedouble fra Malaysia Open.

  270. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Lee Chong Wei

    Se Jan Ø. Jørgensen spille mod Lee Chong Wei ved Malaysia Open.

  271. Badminton

    Viktor Axelsen - Lee Chong Wei

    Se danske Viktor Axelsen i kamp mod Chong Wei Lee.

  272. Badminton

    Viktor Axelsen - Tanongsak Saensomboonsuk

    Viktor Axelsen spiller imod Tanongsak Saensomboonsuk ved Malaysia Open.

  273. Badminton

    India Open: Viktor Axelsen - Kento Momota

    Viktor Axelsen møder Kento Momota ved India Open.

  274. Badminton

    India Open: Ratchanok Intanon - Li Xuerui

    Ratchanok Intanon møder Li Xuerui ved India Open.

  275. Badminton

    India Open: Fer/Suk - Pra/Suw

    Gideon Markus Fernaldi og Kevin Sanjaya Sukamuljo møder Angga Pratama og Ricky Karanda Suwardi ved India Open.

  276. Badminton

    India Open: Wid/Dil - Lu/Hua

    Riky Widianto og Puspita Richi Dili møder Lu Kai og Huang Yaqiong ved India Open.

  277. Badminton

    India Open: Mat/Tak - Fuk/Yon

    Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi møder Naoko Fukuman og Kurumi Yonao ved India Open.

  278. Badminton

    India Open: Viktor Axelsen - Son Wan Ho

    Danske Viktor Axelsen møder koreanske Son Wan Ho ved India Open.

  279. Badminton

    Kento Momota - Hans-Kristian Vittinghus

    Se Hans-Kristian Vittinghus i kamp mod japaneren Kento Momota ved India Open.

  280. Badminton

    Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding - Shem Goh/Wee Kion Tan

    Se danske Conrad-Petersen og Pieler Kolding imod det malaysiske par Goh og Tan i en herredouble ved India Open.

  281. Badminton

    New Zealand Open: Pratama/Suwardi - Ko/Shin

    Indonesiske Angga Pratama og Ricky Karanda Suwardi brager sammen med sydkoreanske Sung Hyun Ko og Baek Cheol Shin i finalen ved New Zealand Open.

  282. Badminton

    New Zealand Open: Fukushima/Hirota - Chang/Lee

    Japanske Yuki Fukushima og Sayaka Hirota brager sammen med sydkoreanske Ye Na Chang og So Hee Lee i finalen ved New Zealand Open.

  283. Badminton

    New Zealand Open: Yuxiang Huang - Richi Takeshita

    Kinesiske Yuxiang Huang brager sammen med japanske Richi Takeshita i finalen ved New Zealand Open.

  284. Badminton

    New Zealand Open: Chan/Goh - Zheng/Li

    Malaysiske Peng Soon Chan og Liu Ying Goh møder det kinesiske makkerpar Siwei Zheng og Yin Hui Li i finalen ved New Zealand Open.

  285. Badminton

    New Zealand Open: Ji Hyun Sung - Aya Ohori

    Sydkoreanske Ji Hyun Sung møder japanske Aya Ohori i finalen ved New Zealand Open.

  286. Badminton

    Swiss Open: Astrup/Skaarup - Lee/Tsai

    Se de danske drenge i finalen i herredouble ved Swiss Open.

  287. Badminton

    Swiss Open: Issara/Amitrapai - Wang/Chen

    Se finalen i mixdouble ved Swiss Open.

  288. Badminton

    Swiss Open: Matsuo/Naito - Fukuman/Yonao

    Se finalen i damedouble ved Swiss Open.

  289. Badminton

    Swiss Open: Yihan Wang - Bingjiao He

    Se finalen i damesingle ved Swiss Open.

  290. Badminton

    Swiss Open: H. S. Prannoy - Marc Zwiebler

    Se finalen i herresingle fra Swiss Open.

  291. Badminton

    Chou Tien Chen - Lin Dan

    Chou Tien Chen og Lin Dan mødes i finalen ved German Open.

  292. Badminton

    Lee/Yoo - Ko/Shin

    Ko Sung Hyun og Shin Baek Cheol møder Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong ved German Open.

  293. Badminton

    Huang/Tang - Sup/Tae

    Huang Yaqiong og Tang Jinhua møder Puttita Supajirakul og Sapsiree Taerattanachai ved German Open.

  294. Badminton

    Wang - Li

    Se finalen i damesingle fra German Open.

  295. Badminton

    Ko/Kim - Shin/Chae

    Se finalen i mixdouble fra German Open.

  296. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Tien Chen Chou

    Se danske Jan Ø. Jørgensen i aktion, når han møder Tien Chen Chou ved German Open.

  297. Badminton

    Præmieceremoni (k) (21.02.16)

    Kvindernes præmieceremoni ved EM for hold.

  298. Badminton

    Pedersen/Juhl - Nedelcheva/Stoeva

    Danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Petya Nedelcheva og Gabriela Stoeva fra Bulgarien.

  299. Badminton

    Poulsen - Stoeva

    Danske Mette Poulsen møder Stefani Stoeva fra Bulgarien.

  300. Badminton

    Madsen - Nedelcheva

    Danske Anna Thea Madsen møder Petya Nedelcheva fra Bulgarien.

  301. Badminton

    Kjaersfeldt - Zetchiri

    Danske Line Kjaersfeldt møder Linda Zetchiri fra Bulgarien.

  302. Badminton

    Præmieceremoni (m) (21.02.16)

    Mændenes præmieceremoni ved EM for hold.

  303. Badminton

    Astrup/Rasmussen - Labar/Maio

    Danske Astrup og Rasmussen møder franske Labar og Maio.

  304. Badminton

    Axelsen - Rouxel

    Danske Viktor Axelsen møder franske Thomas Rouxel.

  305. Badminton

    Conrad-Petersen/Kolding - Kersaudy/Mittelheisser

    Danske Mads Conrad-Petersenog Mads Pieler Kolding møder franske Kersaudy og Mittelheisser.

  306. Badminton

    Jørgensen - Leverdez

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder franske Brice Leverdez.

  307. Badminton

    Pedersen/Juhl - Goliszewski/Nelte

    Danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder tyske Johanna Goliszewski og Carla Nelte.

  308. Badminton

    Poulsen - Heim

    Danske Mette Poulsen spiller imod tyske Luise Heim.

  309. Badminton

    Madsen - Deprez

    Danske Anna Thea Madsen spiller imod tyske Fabienne Deprez.

  310. Badminton

    Kjærsfeldt - Schnaase

    Danske Line Kjærsfeldt spiller imod tyske Karin Schnaase.

  311. Badminton

    Axelsen - Domke

    Danske Viktor Axelsen spiller imod tyske Dieter Domke.

  312. Badminton

    Jørgensen - Zwiebler

    Danske Jan Ø. Jørgensen spiller imod den tyske Zwiebler.

  313. Badminton

    Sun - Intanon

    Se finalen i damesingle fra Thailand Masters.

  314. Badminton

    Ahsan/Setiawan - Kim/Kim

    Se finalen i herredouble fra Thailand Masters.

  315. Badminton

    Lee - Hu

    Se finalen i herresingle fra Thailand Masters.

  316. Badminton

    Tang/Yu - Tian/Zhao

    Se finalen i damedouble fra Thailand Masters.

  317. Badminton

    Zheng/Chen - Chan/Goh

    Se finalen i mixdouble fra Thailand Masters.

  318. Badminton

    K. Srikanth - Huang

    Se finalen i herresingle fra Syed Modi International.

  319. Badminton

    Goh/Tan - Chopra/Dewalkar

    Se finalen i herredouble fra Syed Modi International.

  320. Badminton

    Muskens/Piek - Jung/Shin

    Se finalen i damedouble ved Syed Modi International.

  321. Badminton

    Sato - Sung

    Se finalen i damesingle fra Syed Modi International.

  322. Badminton

    Dechapol/Taerattanachai - Jordan/Susanto

    Se finalen i mixdouble fra Syed Modi International.

  323. Badminton

    Syed Modi International: Boe/Mog - Goh/Tan

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder V Shem Goh og Wee Kiong Tan.

  324. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Lee C. W. - Zainuddi

    I mændenes finale ved Malaysia Grand Prix mødes Chong Wei Lee og Iskandar Zulkarnain Zainuddin - i en duel om guldet.

  325. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Mat/Tak - Tang/Yu

    Det er Indonesien mod Kina i denne finale ved Malaysia Grand Prix.

  326. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Koo/Tan - Fernaldi/Sukamiljo

    Malaysiske Koo og Tan møder indonesiske Fernaldi og Sukamiljo i finalen ved Malaysia Grand Prix.

  327. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Sindhu - Gilmour

    Skotske Kirsty Gilmour møder indiske Pusarla Venkata Sindhu i finalen ved Malaysia Grand Prix.

  328. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Zheng/Li - Tan/Lai

    Det er Kina mod Malaysia, når Zheng Siwei og Li Yinhui møder Kian Meng Tan og Pei Jing.

  329. Badminton

    Dubai World: Ahs/Set - Cha/Hon

    Mohammad Ahsan og Hendra Setiawan møder Chai Biao Hong Wei ved Dubai World Superseries Finals.

  330. Badminton

    Dubai World: Momota - Axelsen

    Kento Momota møder danske Viktor Axelsen ved Dubai World Superseries Finals.

  331. Badminton

    Dubai World: Okuhara - Wang

    Nozomi Okuhara møder Yihan Wang ved Dubai World Superseries Finals.

  332. Badminton

    Dubai World: Adcock/Adcock - Ko/Kim

    Chris og Gabrielle Adcock møder Ko Sung Hyun og Kim Ha Na.

  333. Badminton

    Dubai World: Luo/Luo - Pedersen/Rytter Juhl

    Luo Ying og Luo Yu møder Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl ved Dubai World Superseries Finals.

  334. Badminton

    Dubai World: Jan Ø. Jørgensen - Momota

    Jan Ø. Jørgensen møder Kento Momota i semifinalen ved Dubai World Superseries Finals.

  335. Badminton

    Dubai World: Axelsen - Long

    Viktor Axelsen møder Chen Long ved Dubai World Superseries Finals.

  336. Badminton

    Dubai World: Chai/Hon - Boe/Mog

    Chai Biao og Hong Wei møder Mathias Boe og Carsten Mogensen ved Dubai World Superseries Finals.

  337. Badminton

    Dubai World: Pedersen/Juhl - Maheswari/Polii

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Poli ved Dubai World Superseries Finals.

  338. Badminton

    Dubai World: Jan Ø. Jørgensen - Chen Long

    Jan Ø. Jørgensen møder Chen Long ved Dubai World Superseries Finals.

  339. Badminton

    Dubai World: Ped/Juh - Mah/Pol

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Poli ved Dubai World Superseries Finals.

  340. Badminton

    Dubai World: Boe/Moe - Cha/Hon

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Chai Biao og Hong Wei ved Dubai World Superseries Finals.

  341. Badminton

    Dubai World: Fischer/Pedersen - Liu/Bao

    Den danske mixdouble møder det kinesiske par ved Dubai World.

  342. Badminton

    Dubai World: Boe/Mogensen - Kim/Kim

    Den danske herredouble møder det koreanske par ved Dubai World.

  343. Badminton

    Dubai World: Viktor Axelsen - K. Srikanth

    Viktor Axelsen møder K. Srikanth ved Dubai World.

  344. Badminton

    Dubai World: Jan Ø. Jørgensen - Tian Houwei

    Jan Ø. Jørgensen møder Tian Houwei ved Dubai World.

  345. Badminton

    Dubai World: Ped/Ryt - Yia/Zha

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Tian Qing og Zhao Yunlei ved Dubai World.

  346. Badminton

    Indonesia Masters: K. Srikanth - Tommy Sugiarto

    K. Srikanth møder Tommy Sugiarto ved Indonesian Masters.

  347. Badminton

    Indonesian Masters: Ang/Sap - Cha/Hon

    Berry Angriawan og Chai Biao møder Ryan Agung Saptura og Hong Wei ved Indonesian Open.

  348. Badminton

    Indonesian Masters: He Bingjiao - Chen Yufei

    He Bingjiao møder Chen Yufei ved Indonesian Open.

  349. Badminton

    Indonesia Masters: Mah/Pol - Tan/Yu

    Tang Yuanting og Yu Yang møder Nitya Maheswari og Greysia Polii ved Indonesia Open.

  350. Badminton

    Indonesia Masters: Ahm/Nat - Jor/Sus

    Tontowi Ahmad og Liliyana Natsir møder Praveen Jordan og Debby Susanto ved Indonesia Masters.

  351. Badminton

    Macau Open: Ko/Shin - Angriawan/Saputra

    Se finalen i herredouble ved Macau Open.

  352. Badminton

    Macau Open: Jung/Shin - Poon/Tse

    Shin Seung Chan og Jung Kyung Eun møder Poon Lok Yan og Tse Ying Suet til finalen i damedouble ved Macau Open.

  353. Badminton

    Macau Open: Jeon Hyeok Jin - Tian Houwei

    Se finalen i herresingle ved Macau Open.

  354. Badminton

    Macau Open: P.V. Sindhu - Minatsu Mitani

    Se finalen i damesingle når P.V. Sindhu og Minatsu Mitano møder hinanden til Macau Open.

  355. Badminton

    Macau Open: Shin/Chae - Choi/Eom

    Shin Baek Cheol og Yoo Jung Chae møder Solgyu Choi og Eom Hye Won i mixdoublefinalen ved Macau Open.

  356. Badminton

    Hong Kong Open: Lee/Yoo - Boe/Mogensen

    Se den danske herredouble i finalen ved Hong Kong Open.

  357. Badminton

    Hong Kong Open: Tian/Zhao - Tang/Yu

    Se finalen i damedouble fra Hong Kong Open.

  358. Badminton

    Hong Kong Open: Lee Chong Wei - Tian Houwei

    Se finalen i herresingle fra Hong Kong Open.

  359. Badminton

    Hong Kong Open: Zhang/Zhao - Liu/Bao

    Zhang/Zhao møder Lui/Bao i mixed double-finalen ved Hong Kong Open.

  360. Badminton

    Hong Kong Open: Marin - Okuhara

    Spanske Carolina Marin skal op mod Nozomi Okuhara i finalen ved Hong Kong Open.

  361. Badminton

    Hong Kong Open: Boe/Mogensen Denmark - Ahsan/Setiawan

    Den danske herredouble møder det indonesiske par ved Hong Kong Open.

  362. Badminton

    Hong Kong Open: Pedersen/Rytter Juhl - Tian/Zhao

    Se den danske damedouble i aktion ved Hong Kong Open.

  363. Badminton

    China Open: Chai/Hong - Kim/Kim

    Biao Chai og Wei Hong møder Gi Jung Kim og Sa Rang Kim i finalen ved China Open.

  364. Badminton

    China Open: Chen - Lee

    Se finalen i herresingle mellem Long Chen og Chong Wei Lee ved China Open.

  365. Badminton

    China Open: Tang/Yu - Matsutomo/Takahashi

    Se finalen i damedouble ved China Open.

  366. Badminton

    China Open: Nehwal - Xuerui

    Se finalen i damesingle ved China Open.

  367. Badminton

    China Open: Zhang/Zhao - Fischer Nielsen/ Pedersen

    Danskerne Christinna Pedersen og Joachim Fischer Nielsen skal op imod Nan Zhang og Yunlei Zhao i finalen ved China Open.

  368. Badminton

    China Open: Liu/Bao - Fischer/Pedersen

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder Cheng Liu og Yixin Bao i semifinalen ved China Open.

  369. Badminton

    China Open: Viktor Axelsen - Chen Long

    Danske Viktor Axelsen skal op imod kinesiske Chen Long ved China Open.

  370. Badminton

    China Open: Pedersen/Juhl - Fukuman/Yonao

    Den danske damedouble møder et japansk par ved China Open.

  371. Badminton

    Korea Masters: Ko/Kim - Shin/Chae

    Ko Sung Hyun og Kim Ha Na skal op imod Shin Baek Cheol og Chae Yoo Jung i mixdoublefinalen ved Korea Masters.

  372. Badminton

    Korea Masters: Sato - Sun

    Sayaka Sato skal op imod Sun Yu i damesinglefinalen ved Korea Masters.

  373. Badminton

    Korea Masters: Lee D.K. - Lee H.I.

    Lee Dong Keun skal op imod Lee Hyun i herresinglefinalen ved Korea Masters.

  374. Badminton

    Korea Masters: Chang/Lee - Jung/Shin

    Chang Ye Na og Lee So Hee skal op imod Jung Kyung Eun og Shin Seung Chan i damedoublefinalen ved Korea Masters.

  375. Badminton

    Korea Masters: Kim/Kim - Ko/Shin

    Kim Gi Jung og Kim Sa Rang skal op imod Ko Sung Hyun og Shin Baek Cheol i herredoublefinalen ved Korea Masters.

  376. Badminton

    Bitburger Open: Conrad-Petersen/Pieler Kolding - Ivanov/Sozonov

    Se danskerne i herredouble-finalen ved Bitburger Open.

  377. Badminton

    Bitburger Open: Busanan Ongbamrungphan - Akane Yamaguchi

    Se finalen i damesingle fra Bitburger Open.

  378. Badminton

    Bitburger Open: Adcock/Adcock - Mateusiak/Zieba

    Se finalen i mixdouble fra Bitburger Open.

  379. Badminton

    Bitburger Open: Ng Ka Long Angus - Wong Wing Ki Vincent

    Se finalen i herresingle fra Bitburger Open.

  380. Badminton

    Bitburger Open: Poon/Tse - Tang/Yu

    Se finalen i kvindedouble.

  381. Badminton

    Bitburger Open: Conrad-Petersen/Kolding - Kamura/Sonoda

    Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda ved Bitburger Open.

  382. Badminton

    French Open: Lee/Yoo - Conrad-Petersen/Kolding

    Koreanske Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møder danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding i mixdoublefinalen ved French Open.

  383. Badminton

    French Open: Wang - Marin

    Kinesiske Wang Shixian møder spanske Carolina Marin i damesinglefinalen ved French Open.

  384. Badminton

    French Open: Huang/Tang - Luo/Luo

    Kinesiske Huang Yaqiong og Tang Jinhua møder deres landsmænd Luo Ying og Luo Yu i damedoublefinalen ved French Open.

  385. Badminton

    French Open: Lee - Chou

    Malaysiske Lee Chong Wei møder kinesiske Chou Tien Chen i herresinglefinalen ved French Open.

  386. Badminton

    French Open: Jordan/Susanto - Ko/Kim

    Indonesiske Praveen Jordan og Debby Susanto møder koreanske Ko Sung Hyun og Kim Ha Na i mixdoublefinalen ved French Open.

  387. Badminton

    French Open: Conrad-Petersen/Kolding - Ashan/Setiawan

    Den danske badminton-double, Mads Conrad-Petersen og Mads Kolding, møder Indonesiske Mohammed Ahsan og Hendre Setiawan i semifinalen i French...

  388. Badminton

    French Open: Tian - Jørgensen

    Efter Viktor Axelsens exit, er Jan Ø. Jørgensen den eneste tilbageværende danske single i dette års French Open. Den 27-årige dansker møder ki...

  389. Badminton

    Thailand Open: Jordan/Susanto - Eom/Choi

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  390. Badminton

    Thailand Open: Arya/Yusuf - Koo/Tan

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  391. Badminton

    Thailand Open: Liang - Sung

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  392. Badminton

    Thailand Open: Chang/Lee - Huang/Li

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  393. Badminton

    Korea Open: Zhang/Zhao - Ahmad/Natsir

    Se finalen i mixdouble fra Korea Open.

  394. Badminton

    Korea Open: Chang/Lee-Maheswari

    Se finalen i damedouble fra Korea Open.

  395. Badminton

    Korea Open: Chen Long - Ajay Jayaram

    Se finalen i herresingle fra Korea Open.

  396. Badminton

    Korea Open: Sung Ji Hyun - Wang Yihan

    Se finalen i damesingle fra Korea Open.

  397. Badminton

    Korea Open: Lee/Yoo - Kim/Kim

    Se herredouble-finalen fra Korea Open.

  398. Badminton

    Korea Open: Boe/Mogensen - Lee/Yoo

    Se de danske profiler Mathias Boe og Carsten Mogensen spille herredouble ved Korea Open.

  399. Badminton

    Juhl/Pedersen - Chang/Lee

    Se en kvindeduel med danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl mod koreanske Chang Ye Na og Lee So Hee.

  400. Badminton

    Juhl/Pedersen - Zhang/Zhao

    Se mixdouble-finalen fra Yonex Open.

  401. Badminton

    Yonex Open: Lee/Yoo - Haifeng/Nan

    Se Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møde Fu Haifeng og Zhang Nan i finalen ved Yonex Open.

  402. Badminton

    Yonex Open: Okuhara - Yamaguchi

    Se Nozomi Okuhara møde Akane Yamaguchi i finalen ved Yonex Open.

  403. Badminton

    Yonex Open: Axelsen - Dan

    Danske Viktor Axelsen møder Lin Dan i semifinalen til Yonex Open, Japan.

  404. Badminton

    Yonex Open: Juhl/Pedersen - Yunlei/Qianxin

    Se danske Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen spille imod Zhao Yunlei og Zhong Qianxin i finalerne ved Yonex Open, Japan.

  405. Badminton

    Yonex Open: Fischer/Pedersen - Nan/Yunlei

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder koreanske Zhang Nan og Zhao Yunlei i semifinalen til Yonex Open, Japan.

  406. Badminton

    Yonex Open: Fisher/Pedersen - Jung/Chan

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder sydkoreanske Kim Gi Jung og Shin Seung Chan i Yonex Japan Open.

  407. Badminton

    Yonex Open: Viktor Axelsen - Lee Dong Keun

    Se danske Viktor Axelsen spille imod Lee Dong Keun til Yonex Open i Japan.

  408. Badminton

    Yonex Open: Pedersen/Juhl - Maheswari/Polii

    Se danske Christina Pedersen og Kamilla Rytter Juhl spille imod Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Polii til Yonex Open i Japan.

  409. Badminton

    Chinese Taipei Open: Chen Long-Tien Chen Chou

    Finalen i herresingle står mellem Chen Long og Tien Chen Chou.

  410. Badminton

    Chinese Taipei Open: Fu/Zhang-Fernaldi/Sukamuljo

    Det kinesiske par med Haifeng Fu og Nan Zhang møder indonesiske Gideon Markus Fernaldi og Kevin Sanjaya Sukamuljo.

  411. Badminton

    Chinese Taipei Open: Ko/Kim-Shin/Chae

    Se finalen i mixdouble mellem Hyun Sung Ko og Na Ha Kim og Baek Choel Shin og Yoo Yung Chae.

  412. Badminton

    Chinese Taipei Open: Maheswari/Polii-Luo/Luo

    Det indonesiske par med Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Polii møder kinesiske Ying Luo og Yu Luo i kvindernes doublefinale.

  413. Badminton

    Chinese Taipei Open: Yihan Wang- Xuerui Li

    Yihan Wang møder Xuerui Li i kvindernes singlefinale ved Chinese Taipei Open.

  414. Badminton

    US Open: Kristian Vittinghus-Lee Chong Wei

    Se danske Kristian Vittinghus spille imod Le Chong Wei til US Open.

  415. Badminton

    Indonesia Open: Ko/Shin-Fu/Zhang

    Se finalen i herredouble ved Indonesia Open.

  416. Badminton

    Indonesia Open: Tang/Tian-Maheswari/Polii

    Se finalen i damedouble ved Indonesia Open.

  417. Badminton

    Indonesia Open: Kento Momota-Jan Ø. Jørgensen

    Jan Ø. Jørgensen spiller finale ved Indonesia open.

  418. Badminton

    Indonesia Open: Yui Hashimoto-Ratchanok Intanon

    Se damesingle-finalen fra Indonesia Open.

  419. Badminton

    Indonesia Open: Zhang Nan/Zhao-Yunlei-Xu Chen/Ma Jin

    De to kinesiske mixdouble-par møder hinanden i finalen ved Indonesia Open.

  420. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen-Marc Zwiebler

    Jan Ø. Jørgensen møder tyske Marc Zwiebler i semifinalen ved Indonesia Open.

  421. Badminton

    Indonesia Open: Fischer Nielsen/Pedersen-Chen/MA Jin

    Den danske mixdouble Joachim Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder det kinesiske par Xu Chen og Ma Jin i semifinalen ved Indonesia Open.

  422. Badminton

    Indonesia Open: Pedersen/Juhl-Yu/Zhong

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder kinesiske Yu Yang og Zhong Quanxin ved Indonesia Open.

  423. Badminton

    Indonesia Open: Christie Jonatan-Jan Ø. Jørgensen

    Jan Ø. Jørgensen møder Christie Jonatan fra Indonesien ved Indonesia Open.

  424. Badminton

    Indonesia Open: Jordan/Susanto-Nielsen/Pedersen

    Praveen Jordan og Debby Susanto fra Indonesien møder danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen ved Indonesia Open.

  425. Badminton

    Australian Open: Lee/Yoo-Liu/Lu

    Lee Young Dae og Yoo Yeon Seong møder Liu Cheng og Lu Kai i herredoublefinalen ved Australian Open.

  426. Badminton

    Australian Open: Marin-Wang

    Carolina Marin møder Wang Shixian i damesinglefinalen ved Australian Open.

  427. Badminton

    Australian Open: Chen-Axelsen

    Danske Viktor Axelsen møder kinesiske Chen Long i herresinglefinalen ved Australian Open.

  428. Badminton

    Australian Open: Tang/Tian-Ma/Tang

    Ma Jin og Tainhua og Tiang Yanting møder Tang Jn Qing i damedoublefinalen ved Australian Open.

  429. Badminton

    Australian Open: Liu/Bao-Lee/Chau

    Lee Chun Hei Reginald og Chau Hoi Wah møder Liu Cheng og Bao Yixin i mixdoublefinalen ved Australian Open.

  430. Badminton

    Australian Open: Viktor Axelsen-Jan Ø. Jørgensen

    Se det spændende danske opgør, når Viktor Axelsen og Jan Ø. Jørgensen møder hinanden ved Australian Open.

  431. Badminton

    Australian Open: Pedersen/Juhl-Ma/Tang

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Ma Jin og Tang Yuanting fra Kina.

  432. Badminton

    Australian Open: Boonsak Ponsana-Viktor Axelsen

    Viktor Axelsen spiller mod Boonsak Ponsana ved Australian Open.

  433. Badminton

    Sudirman Cup: Lin-Ueda

    Kina og Japan mødes i denne herresingle-finale.

  434. Badminton

    Sudirman Cup: Li-Yamaguchi

    Kina og Japan mødes i denne finale i damesingle.

  435. Badminton

    Sudirman Cup: Fu/Zhang-Endo/Haya

    Det kinesiske doublepar møder det japanske i denne finale.

  436. Badminton

    Sudirman Cup: Kjærsfeldt/Thygesen-Matsutomo/Takahashi

    Den danske dame-double skal op mod det japanske par ved Surdirman Cup.

  437. Badminton

    Sudirman Cup: Astrup/Kolding-Endo/Hayakawa

    Den danske herredouble er klar til deres kamp mod det japanske par ved Surdirman Cup.

  438. Badminton

    Sudirman Cup: Line Kjærsfeldt-Niozomi Okuhara

    Line Kjærsfeldt spiller kvartfinalen i damesingle for Danmark ved Surdiman Cup.

  439. Badminton

    Sudirman Cup: Viktor Axelsen-Kento Momota

    Viktor Axelsen spiller sin kvartfinale kamp mod japanske Momota ved Sudirman Cup.

  440. Badminton

    Sudirman Cup: Kolding/Thygesen-Kuzano/Kurihara

    Den danske mix-double møder det japanske par i kvartfinalen.

  441. Badminton

    Sudirman Cup: Kolding/Thygesen-Susanto/Jordan

    Den danske mixdouble skal op i mod det indonesiske par ved Sudirman Cup.

  442. Badminton

    Sudirman Cup: Fruergaard/Helsbol-Maheswari/Polii

    Den danske damedouble møder det indonesiske par ved Sudirman Cup.

  443. Badminton

    Sudirman Cup: Jan Ø. Jørgensen-Firman Abdul Kholik

    Jan Ø. Jørgensen spiller mod Firman Abdul Kholik ved Sudirman Cup.

  444. Badminton

    Sudirman Cup: Line Kjærsfeldt-Bellaetrix Manuputty

    Line Kjærsfeldt spiller mod indonesiske Manuputty ved Sudirman Cup.

  445. Badminton

    Sudirman Cup: Astrup/Rasmussen-Ashan/Setiawan

    Se den danske herredouble mod det indonesiske par ved Sudirman Cup.

  446. Badminton

    Sudirman Cup: Grebak/Helsbol-Adcock/Olver

    Lena Grebak og Maria Helsbol møder Gabriella Adcock og Heather Olver i kvindedouble.

  447. Badminton

    Sudirman Cup: Line Kjærsfeldt-Fontaine Mica Chapman

    Line Kjærsfeldt tager imod engelske Fontaine Mica Chapman i damesingle.

  448. Badminton

    Sudirman Cup: Petersen/Kolding-Adcock/Ellis

    Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder det engelske doublepar Chris Adcock og Andrew Ellis.

  449. Badminton

    Sudirman Cup: Viktor Axelsen-Rajiv Ouseph

    Se Viktor Axelsen i kamp ved Sudirman Cup.

  450. Badminton

    Sudirman Cup: Kolding/Thygesen-Adcock/Adcock

    Se mix-double med dansk deltagelse ved Sudirman Cup.

  451. Badminton

    Singapore Open: Pratama/Suwardi-Haifeng/Nan

    Det indonesiske par Pratama og Suwardi møder kinesiske Haifeng og Nan i mændenes double-finale.

  452. Badminton

    Singapore Open: Tai Tzu Ying-Sun Yu

    Kvindernes finale er et opgør mellem Tai Tzu Ying og Sun Yu.

  453. Badminton

    Singapore Open: Hu Yun-Kento Momota

    I mændenes finale ved Singapore Open møder kinesiske Hu Yun japanske Kento Momota.

  454. Badminton

    Singapore Open: Matsumoto/Takahashi-Dongni/Yu

    Finalen i kvindernes double-turnering står mellem det japanske par Matsutomo og Takahashi og det kinesiske par Dongni og Yu.

  455. Badminton

    Singapore Open: Conrad-Petersen/Kolding-Endo/Hayakawa

    Den danske herredouble, Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding, møder japanske Hiroyuki Endo og Japan Kenichi Hayakawa ved Singapore Open.

  456. Badminton

    Malaysia Open: Luo/Luo-Chang/Jung

    -

  457. Badminton

    Malaysia Open: Ahsan/Setiawan-Lee/Yoo

    Indonesiske Mohammed Ahsan og Hendra Setiawan møder Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong i herredoublefinalen ved Malaysia Open.

  458. Badminton

    Malaysia Open: Li-Marin

    Kinesiske Li Xuerui møder spanske Carolina Marin i damesinglefinalen ved Malaysia Open.

  459. Badminton

    Malaysia Open: Chen Long-Lin Dan

    Herresinglefinalen ved Malaysia Open.

  460. Badminton

    Malaysia Open: Zhang/Zhao-Xu/Ma

    Zhang Nan og Zhao Yunlei møder Xu Chen og Ma Jin i mixdoublefinalen ved Malaysia Open.

  461. Badminton

    Malaysia Open: Jan Ø. Jørgensen-Lin Dan

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder kinesiske Lin Dan.

  462. Badminton

    Malaysia Open: Boe/Mogensen-Ahsan/Setiawan

    Den danske herredouble Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Mohammad Ahsan og Hendra Setiawan fra Indonesien.

  463. Badminton

    Malaysia Open: Cheng/ Yixin-Fischer Nielsen/Pedersen

    Se den danske mix-double spille kvartfinale ved Malaysia Open.

  464. Badminton

    India Open: Viktor Axelsen-K. Srikanth

    Se Viktor Axelsen i fianalen i herresingle, hvor han møder inderen Srikanth Kidambi.

  465. Badminton

    India Open: Saina Nehwal-Ratchanok Intanon

    Se finalen i damesingle fra India Open.

  466. Badminton

    India Open: Petersen/Kolding-Chai/Hong

    Den danske herredouble med Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder det kinesiske par Biao Chai og Wei Hong i finalen ved India Open.

  467. Badminton

    India Open: Matsutomo/Takashi-Luo/Luo

    Kvindernes doublefinale står mellem det japanske par Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi og kinesiske Ying Luo og Yu Luo.

  468. Badminton

    India Open: Fisher/Pedersen-Liu/Bao

    Det danske mixdouble-par Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen spiller finale i India Open mod Cheng Liu og Yixin Bao fra Kina.

  469. Badminton

    India Open: Nielsen/Pedersen-Jordan/Susanto

    Den danske mixeddouble med Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder Praveen Jordan og Debby Susanto fra Indonesien.

  470. Badminton

    India Open: Prannov-Axelsen

    Danske Viktor Axelsen møder H.S Prannov fra Indien.

  471. Badminton

    India Open: Nielsen/Pedersen-Hayakawa/Matsutomo

    Den danske mixeddouble med Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder det japanske par Kenichi Hayakawa og Misaki Matsutomo.

  472. Badminton

    India Open: Jan Ø. Jørgensen-H.S. Prannoy

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder indiske H.S. Prannoy ved India Open i badminton.

  473. Badminton

    India Open: Fischer/Pedersen-Fuchs/Herttrich

    Den danske mixeddouble med Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder det tyske par Michael Fuchs og Isabel Herttrich ved India Open.

  474. Badminton

    India Open: Conrad-Petersen/Kolding-Kamura/Sonoda

    Den danske herredouble med Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda.

  475. Badminton

    India Open: Axelsen/Praneeth

    Herresingle: Viktor Axelsen møder indiske B. Sai Praneeth.

  476. Badminton

    Swiss Open: Cai/Lu-Goh/Tan

    Mændenes doublefinale står mellem kinesiske Cai og Lu og malaysiske Goh og Tan.

  477. Badminton

    Swiss Open: Bao/Tang-Kurihara/Shinoya

    Kvindernes doublefinale står mellem kinesiske Bao og Tang og japanske Kurihara og Shinoya.

  478. Badminton

    Swiss Open: Sun Yu-Busanan Ongbumrungpan

    Kinesiske Sun Yu møder Busanan Ongbumrungpan fra Thailand i kvindernes finale ved Swiss Open.

  479. Badminton

    Swiss Open: K. Srikanth-Viktor Axelsen

    Se Viktor Axelsen i finalen ved Swiss Open.

  480. Badminton

    Swiss Open: Cheng/Yixin-Kai/Yaqiong

    Se finalen i mixdouble.

  481. Badminton

    Swiss Open: Xue Song-Viktor Axelsen

    Det danske kæmpetalent Viktor Axelsen møder kinesiske Xue Song i semifinalen ved Swiss Open.

  482. Badminton

    German Open: Ivanov/Sozonov-Conrad-Petersen/Pieler Kolding

    Se den danske herredouble i finalen i German Open.

  483. Badminton

    German Open: Destiara Haris/Eka Putri Sari-Pedersen/Rytter Juhl

    Se den danske damedouble i finalen ved German Open.

  484. Badminton

    German Open: Jan Ø. Jørgensen/Dionysius Hayom Rumbaka

    Se Jan Ø. Jørgensen spille finale i herresingle ved German Open.

  485. Badminton

    German Open: Fischer/Pedersen-Kolding/Juhl

    Joachim Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder Mads Pieler Kolding og Kamilla Rytter Juhl i en ren danske finale i mixeddouble ved German...

  486. Badminton

    German Open: Fischer/Pedersen-Adcock/Adcock

    Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen skal spille mod Chris Adcock og Gabrielle Adcock ved German Open.

  487. Badminton

    German Open: Petersen/Kolding-Endo/Hayakawa

    Se den danske herredouble i aktion i German Open.

  488. Badminton

    India Grand Prix: Boe/Mogensen-Ivanov/Sozonov

    Se India Grand Prix direkte fra Lucknow, Indien, hvor Boe og Mogensen skal spille imod det russiske doublepar, Ivanov og Sozonov.

  489. Badminton

    India Grand Prix: Axelsen-Parupalli

    Det danske kæmpetalent Viktor Axelsen møder indiske Kahyap Parupalli ved semifinalen ved India Grand Prix.

  490. Badminton

    Malaysia Masters: Ped/Juhl-Man/Nao

    J. Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder Praveen Jordan og Debby Susanto fra Indonesien.

  491. Badminton

    Malaysia Masters: Pedersen/Juhl-Fukuman/Yanao

    Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder Naoko Fukuman og Kurumi Yanao fra Japan.

  492. Badminton

    Malaysia Masters: Nielsen/Pedersen-Chan/Lai

    Den danske mixeddouble med Christinna Pedersen og Joachim Fischer Nielsen møder Peng Soon Chan og Pei Jing Lai fra Malaysia.

  493. Badminton

    Malaysia Masters: Pedersen/Rytter Juhl-Bernadeth/Pradipta

    Den danske damedouble bestående af Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Pia Zebediah Bernadeth og Rizki Amelia Pradipta fra Indone...

  1. Badminton

    Dubai World: Ahs/Set - Cha/Hon

    Mohammad Ahsan og Hendra Setiawan møder Chai Biao Hong Wei ved Dubai World Superseries Finals.

  2. Badminton

    Dubai World: Momota - Axelsen

    Kento Momota møder danske Viktor Axelsen ved Dubai World Superseries Finals.

  3. Badminton

    Dubai World: Okuhara - Wang

    Nozomi Okuhara møder Yihan Wang ved Dubai World Superseries Finals.

  4. Badminton

    Dubai World: Adcock/Adcock - Ko/Kim

    Chris og Gabrielle Adcock møder Ko Sung Hyun og Kim Ha Na.

  5. Badminton

    Dubai World: Luo/Luo - Pedersen/Rytter Juhl

    Luo Ying og Luo Yu møder Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl ved Dubai World Superseries Finals.

  6. Badminton

    Dubai World: Jan Ø. Jørgensen - Momota

    Jan Ø. Jørgensen møder Kento Momota i semifinalen ved Dubai World Superseries Finals.

  7. Badminton

    Dubai World: Axelsen - Long

    Viktor Axelsen møder Chen Long ved Dubai World Superseries Finals.

  8. Badminton

    Dubai World: Chai/Hon - Boe/Mog

    Chai Biao og Hong Wei møder Mathias Boe og Carsten Mogensen ved Dubai World Superseries Finals.

  9. Badminton

    Dubai World: Pedersen/Juhl - Maheswari/Polii

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Poli ved Dubai World Superseries Finals.

  10. Badminton

    Dubai World: Jan Ø. Jørgensen - Chen Long

    Jan Ø. Jørgensen møder Chen Long ved Dubai World Superseries Finals.

  11. Badminton

    Dubai World: Ped/Juh - Mah/Pol

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Poli ved Dubai World Superseries Finals.

  12. Badminton

    Dubai World: Boe/Moe - Cha/Hon

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Chai Biao og Hong Wei ved Dubai World Superseries Finals.

  13. Badminton

    Dubai World: Fischer/Pedersen - Liu/Bao

    Den danske mixdouble møder det kinesiske par ved Dubai World.

  14. Badminton

    Dubai World: Boe/Mogensen - Kim/Kim

    Den danske herredouble møder det koreanske par ved Dubai World.

  15. Badminton

    Dubai World: Viktor Axelsen - K. Srikanth

    Viktor Axelsen møder K. Srikanth ved Dubai World.

  16. Badminton

    Dubai World: Jan Ø. Jørgensen - Tian Houwei

    Jan Ø. Jørgensen møder Tian Houwei ved Dubai World.

  17. Badminton

    Dubai World: Ped/Ryt - Yia/Zha

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Tian Qing og Zhao Yunlei ved Dubai World.

  18. Badminton

    Indonesia Masters: K. Srikanth - Tommy Sugiarto

    K. Srikanth møder Tommy Sugiarto ved Indonesian Masters.

  19. Badminton

    Indonesian Masters: Ang/Sap - Cha/Hon

    Berry Angriawan og Chai Biao møder Ryan Agung Saptura og Hong Wei ved Indonesian Open.

  20. Badminton

    Indonesian Masters: He Bingjiao - Chen Yufei

    He Bingjiao møder Chen Yufei ved Indonesian Open.

  21. Badminton

    Indonesia Masters: Mah/Pol - Tan/Yu

    Tang Yuanting og Yu Yang møder Nitya Maheswari og Greysia Polii ved Indonesia Open.

  22. Badminton

    Indonesia Masters: Ahm/Nat - Jor/Sus

    Tontowi Ahmad og Liliyana Natsir møder Praveen Jordan og Debby Susanto ved Indonesia Masters.

  23. Badminton

    Macau Open: Ko/Shin - Angriawan/Saputra

    Se finalen i herredouble ved Macau Open.

  24. Badminton

    Macau Open: Jung/Shin - Poon/Tse

    Shin Seung Chan og Jung Kyung Eun møder Poon Lok Yan og Tse Ying Suet til finalen i damedouble ved Macau Open.

  25. Badminton

    Macau Open: Jeon Hyeok Jin - Tian Houwei

    Se finalen i herresingle ved Macau Open.

  26. Badminton

    Macau Open: P.V. Sindhu - Minatsu Mitani

    Se finalen i damesingle når P.V. Sindhu og Minatsu Mitano møder hinanden til Macau Open.

  27. Badminton

    Macau Open: Shin/Chae - Choi/Eom

    Shin Baek Cheol og Yoo Jung Chae møder Solgyu Choi og Eom Hye Won i mixdoublefinalen ved Macau Open.

  28. Badminton

    Hong Kong Open: Lee/Yoo - Boe/Mogensen

    Se den danske herredouble i finalen ved Hong Kong Open.

  29. Badminton

    Hong Kong Open: Tian/Zhao - Tang/Yu

    Se finalen i damedouble fra Hong Kong Open.

  30. Badminton

    Hong Kong Open: Lee Chong Wei - Tian Houwei

    Se finalen i herresingle fra Hong Kong Open.

  31. Badminton

    Hong Kong Open: Zhang/Zhao - Liu/Bao

    Zhang/Zhao møder Lui/Bao i mixed double-finalen ved Hong Kong Open.

  32. Badminton

    Hong Kong Open: Marin - Okuhara

    Spanske Carolina Marin skal op mod Nozomi Okuhara i finalen ved Hong Kong Open.

  33. Badminton

    Hong Kong Open: Boe/Mogensen Denmark - Ahsan/Setiawan

    Den danske herredouble møder det indonesiske par ved Hong Kong Open.

  34. Badminton

    Hong Kong Open: Pedersen/Rytter Juhl - Tian/Zhao

    Se den danske damedouble i aktion ved Hong Kong Open.

  35. Badminton

    China Open: Chai/Hong - Kim/Kim

    Biao Chai og Wei Hong møder Gi Jung Kim og Sa Rang Kim i finalen ved China Open.

  36. Badminton

    China Open: Chen - Lee

    Se finalen i herresingle mellem Long Chen og Chong Wei Lee ved China Open.

  37. Badminton

    China Open: Tang/Yu - Matsutomo/Takahashi

    Se finalen i damedouble ved China Open.

  38. Badminton

    China Open: Nehwal - Xuerui

    Se finalen i damesingle ved China Open.

  39. Badminton

    China Open: Zhang/Zhao - Fischer Nielsen/ Pedersen

    Danskerne Christinna Pedersen og Joachim Fischer Nielsen skal op imod Nan Zhang og Yunlei Zhao i finalen ved China Open.

  40. Badminton

    China Open: Liu/Bao - Fischer/Pedersen

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder Cheng Liu og Yixin Bao i semifinalen ved China Open.

  41. Badminton

    China Open: Viktor Axelsen - Chen Long

    Danske Viktor Axelsen skal op imod kinesiske Chen Long ved China Open.

  42. Badminton

    China Open: Pedersen/Juhl - Fukuman/Yonao

    Den danske damedouble møder et japansk par ved China Open.

  43. Badminton

    Korea Masters: Ko/Kim - Shin/Chae

    Ko Sung Hyun og Kim Ha Na skal op imod Shin Baek Cheol og Chae Yoo Jung i mixdoublefinalen ved Korea Masters.

  44. Badminton

    Korea Masters: Sato - Sun

    Sayaka Sato skal op imod Sun Yu i damesinglefinalen ved Korea Masters.

  45. Badminton

    Korea Masters: Lee D.K. - Lee H.I.

    Lee Dong Keun skal op imod Lee Hyun i herresinglefinalen ved Korea Masters.

  46. Badminton

    Korea Masters: Chang/Lee - Jung/Shin

    Chang Ye Na og Lee So Hee skal op imod Jung Kyung Eun og Shin Seung Chan i damedoublefinalen ved Korea Masters.

  47. Badminton

    Korea Masters: Kim/Kim - Ko/Shin

    Kim Gi Jung og Kim Sa Rang skal op imod Ko Sung Hyun og Shin Baek Cheol i herredoublefinalen ved Korea Masters.

  48. Badminton

    Bitburger Open: Conrad-Petersen/Pieler Kolding - Ivanov/Sozonov

    Se danskerne i herredouble-finalen ved Bitburger Open.

  49. Badminton

    Bitburger Open: Busanan Ongbamrungphan - Akane Yamaguchi

    Se finalen i damesingle fra Bitburger Open.

  50. Badminton

    Bitburger Open: Adcock/Adcock - Mateusiak/Zieba

    Se finalen i mixdouble fra Bitburger Open.

  51. Badminton

    Bitburger Open: Ng Ka Long Angus - Wong Wing Ki Vincent

    Se finalen i herresingle fra Bitburger Open.

  52. Badminton

    Bitburger Open: Poon/Tse - Tang/Yu

    Se finalen i kvindedouble.

  53. Badminton

    Bitburger Open: Conrad-Petersen/Kolding - Kamura/Sonoda

    Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda ved Bitburger Open.

  54. Badminton

    French Open: Lee/Yoo - Conrad-Petersen/Kolding

    Koreanske Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møder danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding i mixdoublefinalen ved French Open.

  55. Badminton

    French Open: Wang - Marin

    Kinesiske Wang Shixian møder spanske Carolina Marin i damesinglefinalen ved French Open.

  56. Badminton

    French Open: Huang/Tang - Luo/Luo

    Kinesiske Huang Yaqiong og Tang Jinhua møder deres landsmænd Luo Ying og Luo Yu i damedoublefinalen ved French Open.

  57. Badminton

    French Open: Lee - Chou

    Malaysiske Lee Chong Wei møder kinesiske Chou Tien Chen i herresinglefinalen ved French Open.

  58. Badminton

    French Open: Jordan/Susanto - Ko/Kim

    Indonesiske Praveen Jordan og Debby Susanto møder koreanske Ko Sung Hyun og Kim Ha Na i mixdoublefinalen ved French Open.

  59. Badminton

    French Open: Conrad-Petersen/Kolding - Ashan/Setiawan

    Den danske badminton-double, Mads Conrad-Petersen og Mads Kolding, møder Indonesiske Mohammed Ahsan og Hendre Setiawan i semifinalen i French...

  60. Badminton

    French Open: Tian - Jørgensen

    Efter Viktor Axelsens exit, er Jan Ø. Jørgensen den eneste tilbageværende danske single i dette års French Open. Den 27-årige dansker møder ki...

  61. Badminton

    Thailand Open: Jordan/Susanto - Eom/Choi

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  62. Badminton

    Thailand Open: Arya/Yusuf - Koo/Tan

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  63. Badminton

    Thailand Open: Liang - Sung

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  64. Badminton

    Thailand Open: Chang/Lee - Huang/Li

    Badminton i verdensklasse fra Bangkok i Grand Prix Gold-serien.

  65. Badminton

    Korea Open: Zhang/Zhao - Ahmad/Natsir

    Se finalen i mixdouble fra Korea Open.

  66. Badminton

    Korea Open: Chang/Lee-Maheswari

    Se finalen i damedouble fra Korea Open.

  67. Badminton

    Korea Open: Chen Long - Ajay Jayaram

    Se finalen i herresingle fra Korea Open.

  68. Badminton

    Korea Open: Sung Ji Hyun - Wang Yihan

    Se finalen i damesingle fra Korea Open.

  69. Badminton

    Korea Open: Lee/Yoo - Kim/Kim

    Se herredouble-finalen fra Korea Open.

  70. Badminton

    Korea Open: Boe/Mogensen - Lee/Yoo

    Se de danske profiler Mathias Boe og Carsten Mogensen spille herredouble ved Korea Open.

  71. Badminton

    Juhl/Pedersen - Chang/Lee

    Se en kvindeduel med danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl mod koreanske Chang Ye Na og Lee So Hee.

  72. Badminton

    Juhl/Pedersen - Zhang/Zhao

    Se mixdouble-finalen fra Yonex Open.

  73. Badminton

    Yonex Open: Lee/Yoo - Haifeng/Nan

    Se Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møde Fu Haifeng og Zhang Nan i finalen ved Yonex Open.

  74. Badminton

    Yonex Open: Okuhara - Yamaguchi

    Se Nozomi Okuhara møde Akane Yamaguchi i finalen ved Yonex Open.

  75. Badminton

    Yonex Open: Axelsen - Dan

    Danske Viktor Axelsen møder Lin Dan i semifinalen til Yonex Open, Japan.

  76. Badminton

    Yonex Open: Juhl/Pedersen - Yunlei/Qianxin

    Se danske Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen spille imod Zhao Yunlei og Zhong Qianxin i finalerne ved Yonex Open, Japan.

  77. Badminton

    Yonex Open: Fischer/Pedersen - Nan/Yunlei

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder koreanske Zhang Nan og Zhao Yunlei i semifinalen til Yonex Open, Japan.

  78. Badminton

    Yonex Open: Fisher/Pedersen - Jung/Chan

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder sydkoreanske Kim Gi Jung og Shin Seung Chan i Yonex Japan Open.

  79. Badminton

    Yonex Open: Viktor Axelsen - Lee Dong Keun

    Se danske Viktor Axelsen spille imod Lee Dong Keun til Yonex Open i Japan.

  80. Badminton

    Yonex Open: Pedersen/Juhl - Maheswari/Polii

    Se danske Christina Pedersen og Kamilla Rytter Juhl spille imod Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Polii til Yonex Open i Japan.

  81. Badminton

    Chinese Taipei Open: Chen Long-Tien Chen Chou

    Finalen i herresingle står mellem Chen Long og Tien Chen Chou.

  82. Badminton

    Chinese Taipei Open: Fu/Zhang-Fernaldi/Sukamuljo

    Det kinesiske par med Haifeng Fu og Nan Zhang møder indonesiske Gideon Markus Fernaldi og Kevin Sanjaya Sukamuljo.

  83. Badminton

    Chinese Taipei Open: Ko/Kim-Shin/Chae

    Se finalen i mixdouble mellem Hyun Sung Ko og Na Ha Kim og Baek Choel Shin og Yoo Yung Chae.

  84. Badminton

    Chinese Taipei Open: Maheswari/Polii-Luo/Luo

    Det indonesiske par med Nitya Krishinda Maheswari og Greysia Polii møder kinesiske Ying Luo og Yu Luo i kvindernes doublefinale.

  85. Badminton

    Chinese Taipei Open: Yihan Wang- Xuerui Li

    Yihan Wang møder Xuerui Li i kvindernes singlefinale ved Chinese Taipei Open.

  86. Badminton

    US Open: Kristian Vittinghus-Lee Chong Wei

    Se danske Kristian Vittinghus spille imod Le Chong Wei til US Open.

  87. Badminton

    Indonesia Open: Ko/Shin-Fu/Zhang

    Se finalen i herredouble ved Indonesia Open.

  88. Badminton

    Indonesia Open: Tang/Tian-Maheswari/Polii

    Se finalen i damedouble ved Indonesia Open.

  89. Badminton

    Indonesia Open: Kento Momota-Jan Ø. Jørgensen

    Jan Ø. Jørgensen spiller finale ved Indonesia open.

  90. Badminton

    Indonesia Open: Yui Hashimoto-Ratchanok Intanon

    Se damesingle-finalen fra Indonesia Open.

  91. Badminton

    Indonesia Open: Zhang Nan/Zhao-Yunlei-Xu Chen/Ma Jin

    De to kinesiske mixdouble-par møder hinanden i finalen ved Indonesia Open.

  92. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen-Marc Zwiebler

    Jan Ø. Jørgensen møder tyske Marc Zwiebler i semifinalen ved Indonesia Open.

  93. Badminton

    Indonesia Open: Fischer Nielsen/Pedersen-Chen/MA Jin

    Den danske mixdouble Joachim Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder det kinesiske par Xu Chen og Ma Jin i semifinalen ved Indonesia Open.

  94. Badminton

    Indonesia Open: Pedersen/Juhl-Yu/Zhong

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder kinesiske Yu Yang og Zhong Quanxin ved Indonesia Open.

  95. Badminton

    Indonesia Open: Christie Jonatan-Jan Ø. Jørgensen

    Jan Ø. Jørgensen møder Christie Jonatan fra Indonesien ved Indonesia Open.

  96. Badminton

    Indonesia Open: Jordan/Susanto-Nielsen/Pedersen

    Praveen Jordan og Debby Susanto fra Indonesien møder danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen ved Indonesia Open.

  97. Badminton

    Australian Open: Lee/Yoo-Liu/Lu

    Lee Young Dae og Yoo Yeon Seong møder Liu Cheng og Lu Kai i herredoublefinalen ved Australian Open.

  98. Badminton

    Australian Open: Marin-Wang

    Carolina Marin møder Wang Shixian i damesinglefinalen ved Australian Open.

  99. Badminton

    Australian Open: Chen-Axelsen

    Danske Viktor Axelsen møder kinesiske Chen Long i herresinglefinalen ved Australian Open.

  100. Badminton

    Australian Open: Tang/Tian-Ma/Tang

    Ma Jin og Tainhua og Tiang Yanting møder Tang Jn Qing i damedoublefinalen ved Australian Open.

  101. Badminton

    Australian Open: Liu/Bao-Lee/Chau

    Lee Chun Hei Reginald og Chau Hoi Wah møder Liu Cheng og Bao Yixin i mixdoublefinalen ved Australian Open.

  102. Badminton

    Australian Open: Viktor Axelsen-Jan Ø. Jørgensen

    Se det spændende danske opgør, når Viktor Axelsen og Jan Ø. Jørgensen møder hinanden ved Australian Open.

  103. Badminton

    Australian Open: Pedersen/Juhl-Ma/Tang

    Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Ma Jin og Tang Yuanting fra Kina.

  104. Badminton

    Australian Open: Boonsak Ponsana-Viktor Axelsen

    Viktor Axelsen spiller mod Boonsak Ponsana ved Australian Open.

  105. Badminton

    Sudirman Cup: Lin-Ueda

    Kina og Japan mødes i denne herresingle-finale.

  106. Badminton

    Sudirman Cup: Li-Yamaguchi

    Kina og Japan mødes i denne finale i damesingle.

  107. Badminton

    Sudirman Cup: Fu/Zhang-Endo/Haya

    Det kinesiske doublepar møder det japanske i denne finale.

  108. Badminton

    Sudirman Cup: Kjærsfeldt/Thygesen-Matsutomo/Takahashi

    Den danske dame-double skal op mod det japanske par ved Surdirman Cup.

  109. Badminton

    Sudirman Cup: Astrup/Kolding-Endo/Hayakawa

    Den danske herredouble er klar til deres kamp mod det japanske par ved Surdirman Cup.

  110. Badminton

    Sudirman Cup: Line Kjærsfeldt-Niozomi Okuhara

    Line Kjærsfeldt spiller kvartfinalen i damesingle for Danmark ved Surdiman Cup.

  111. Badminton

    Sudirman Cup: Viktor Axelsen-Kento Momota

    Viktor Axelsen spiller sin kvartfinale kamp mod japanske Momota ved Sudirman Cup.

  112. Badminton

    Sudirman Cup: Kolding/Thygesen-Kuzano/Kurihara

    Den danske mix-double møder det japanske par i kvartfinalen.

  113. Badminton

    Sudirman Cup: Kolding/Thygesen-Susanto/Jordan

    Den danske mixdouble skal op i mod det indonesiske par ved Sudirman Cup.

  114. Badminton

    Sudirman Cup: Fruergaard/Helsbol-Maheswari/Polii

    Den danske damedouble møder det indonesiske par ved Sudirman Cup.

  115. Badminton

    Sudirman Cup: Jan Ø. Jørgensen-Firman Abdul Kholik

    Jan Ø. Jørgensen spiller mod Firman Abdul Kholik ved Sudirman Cup.

  116. Badminton

    Sudirman Cup: Line Kjærsfeldt-Bellaetrix Manuputty

    Line Kjærsfeldt spiller mod indonesiske Manuputty ved Sudirman Cup.

  117. Badminton

    Sudirman Cup: Astrup/Rasmussen-Ashan/Setiawan

    Se den danske herredouble mod det indonesiske par ved Sudirman Cup.

  118. Badminton

    Sudirman Cup: Grebak/Helsbol-Adcock/Olver

    Lena Grebak og Maria Helsbol møder Gabriella Adcock og Heather Olver i kvindedouble.

  119. Badminton

    Sudirman Cup: Line Kjærsfeldt-Fontaine Mica Chapman

    Line Kjærsfeldt tager imod engelske Fontaine Mica Chapman i damesingle.

  120. Badminton

    Sudirman Cup: Petersen/Kolding-Adcock/Ellis

    Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder det engelske doublepar Chris Adcock og Andrew Ellis.

  121. Badminton

    Sudirman Cup: Viktor Axelsen-Rajiv Ouseph

    Se Viktor Axelsen i kamp ved Sudirman Cup.

  122. Badminton

    Sudirman Cup: Kolding/Thygesen-Adcock/Adcock

    Se mix-double med dansk deltagelse ved Sudirman Cup.

  123. Badminton

    Singapore Open: Pratama/Suwardi-Haifeng/Nan

    Det indonesiske par Pratama og Suwardi møder kinesiske Haifeng og Nan i mændenes double-finale.

  124. Badminton

    Singapore Open: Tai Tzu Ying-Sun Yu

    Kvindernes finale er et opgør mellem Tai Tzu Ying og Sun Yu.

  125. Badminton

    Singapore Open: Hu Yun-Kento Momota

    I mændenes finale ved Singapore Open møder kinesiske Hu Yun japanske Kento Momota.

  126. Badminton

    Singapore Open: Matsumoto/Takahashi-Dongni/Yu

    Finalen i kvindernes double-turnering står mellem det japanske par Matsutomo og Takahashi og det kinesiske par Dongni og Yu.

  127. Badminton

    Singapore Open: Conrad-Petersen/Kolding-Endo/Hayakawa

    Den danske herredouble, Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding, møder japanske Hiroyuki Endo og Japan Kenichi Hayakawa ved Singapore Open.

  128. Badminton

    Malaysia Open: Luo/Luo-Chang/Jung

    -

  129. Badminton

    Malaysia Open: Ahsan/Setiawan-Lee/Yoo

    Indonesiske Mohammed Ahsan og Hendra Setiawan møder Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong i herredoublefinalen ved Malaysia Open.

  130. Badminton

    Malaysia Open: Li-Marin

    Kinesiske Li Xuerui møder spanske Carolina Marin i damesinglefinalen ved Malaysia Open.

  131. Badminton

    Malaysia Open: Chen Long-Lin Dan

    Herresinglefinalen ved Malaysia Open.

  132. Badminton

    Malaysia Open: Zhang/Zhao-Xu/Ma

    Zhang Nan og Zhao Yunlei møder Xu Chen og Ma Jin i mixdoublefinalen ved Malaysia Open.

  133. Badminton

    Malaysia Open: Jan Ø. Jørgensen-Lin Dan

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder kinesiske Lin Dan.

  134. Badminton

    Malaysia Open: Boe/Mogensen-Ahsan/Setiawan

    Den danske herredouble Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Mohammad Ahsan og Hendra Setiawan fra Indonesien.

  135. Badminton

    Malaysia Open: Cheng/ Yixin-Fischer Nielsen/Pedersen

    Se den danske mix-double spille kvartfinale ved Malaysia Open.

  136. Badminton

    India Open: Viktor Axelsen-K. Srikanth

    Se Viktor Axelsen i fianalen i herresingle, hvor han møder inderen Srikanth Kidambi.

  137. Badminton

    India Open: Saina Nehwal-Ratchanok Intanon

    Se finalen i damesingle fra India Open.

  138. Badminton

    India Open: Petersen/Kolding-Chai/Hong

    Den danske herredouble med Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder det kinesiske par Biao Chai og Wei Hong i finalen ved India Open.

  139. Badminton

    India Open: Matsutomo/Takashi-Luo/Luo

    Kvindernes doublefinale står mellem det japanske par Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi og kinesiske Ying Luo og Yu Luo.

  140. Badminton

    India Open: Fisher/Pedersen-Liu/Bao

    Det danske mixdouble-par Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen spiller finale i India Open mod Cheng Liu og Yixin Bao fra Kina.

  141. Badminton

    India Open: Nielsen/Pedersen-Jordan/Susanto

    Den danske mixeddouble med Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder Praveen Jordan og Debby Susanto fra Indonesien.

  142. Badminton

    India Open: Prannov-Axelsen

    Danske Viktor Axelsen møder H.S Prannov fra Indien.

  143. Badminton

    India Open: Nielsen/Pedersen-Hayakawa/Matsutomo

    Den danske mixeddouble med Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder det japanske par Kenichi Hayakawa og Misaki Matsutomo.

  144. Badminton

    India Open: Jan Ø. Jørgensen-H.S. Prannoy

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder indiske H.S. Prannoy ved India Open i badminton.

  145. Badminton

    India Open: Fischer/Pedersen-Fuchs/Herttrich

    Den danske mixeddouble med Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder det tyske par Michael Fuchs og Isabel Herttrich ved India Open.

  146. Badminton

    India Open: Conrad-Petersen/Kolding-Kamura/Sonoda

    Den danske herredouble med Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda.

  147. Badminton

    India Open: Axelsen/Praneeth

    Herresingle: Viktor Axelsen møder indiske B. Sai Praneeth.

  148. Badminton

    Swiss Open: Cai/Lu-Goh/Tan

    Mændenes doublefinale står mellem kinesiske Cai og Lu og malaysiske Goh og Tan.

  149. Badminton

    Swiss Open: Bao/Tang-Kurihara/Shinoya

    Kvindernes doublefinale står mellem kinesiske Bao og Tang og japanske Kurihara og Shinoya.

  150. Badminton

    Swiss Open: Sun Yu-Busanan Ongbumrungpan

    Kinesiske Sun Yu møder Busanan Ongbumrungpan fra Thailand i kvindernes finale ved Swiss Open.

  151. Badminton

    Swiss Open: K. Srikanth-Viktor Axelsen

    Se Viktor Axelsen i finalen ved Swiss Open.

  152. Badminton

    Swiss Open: Cheng/Yixin-Kai/Yaqiong

    Se finalen i mixdouble.

  153. Badminton

    Swiss Open: Xue Song-Viktor Axelsen

    Det danske kæmpetalent Viktor Axelsen møder kinesiske Xue Song i semifinalen ved Swiss Open.

  154. Badminton

    German Open: Ivanov/Sozonov-Conrad-Petersen/Pieler Kolding

    Se den danske herredouble i finalen i German Open.

  155. Badminton

    German Open: Destiara Haris/Eka Putri Sari-Pedersen/Rytter Juhl

    Se den danske damedouble i finalen ved German Open.

  156. Badminton

    German Open: Jan Ø. Jørgensen/Dionysius Hayom Rumbaka

    Se Jan Ø. Jørgensen spille finale i herresingle ved German Open.

  157. Badminton

    German Open: Fischer/Pedersen-Kolding/Juhl

    Joachim Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder Mads Pieler Kolding og Kamilla Rytter Juhl i en ren danske finale i mixeddouble ved German...

  158. Badminton

    German Open: Fischer/Pedersen-Adcock/Adcock

    Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen skal spille mod Chris Adcock og Gabrielle Adcock ved German Open.

  159. Badminton

    German Open: Petersen/Kolding-Endo/Hayakawa

    Se den danske herredouble i aktion i German Open.

  160. Badminton

    India Grand Prix: Boe/Mogensen-Ivanov/Sozonov

    Se India Grand Prix direkte fra Lucknow, Indien, hvor Boe og Mogensen skal spille imod det russiske doublepar, Ivanov og Sozonov.

  161. Badminton

    India Grand Prix: Axelsen-Parupalli

    Det danske kæmpetalent Viktor Axelsen møder indiske Kahyap Parupalli ved semifinalen ved India Grand Prix.

  162. Badminton

    Malaysia Masters: Ped/Juhl-Man/Nao

    J. Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder Praveen Jordan og Debby Susanto fra Indonesien.

  163. Badminton

    Malaysia Masters: Pedersen/Juhl-Fukuman/Yanao

    Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder Naoko Fukuman og Kurumi Yanao fra Japan.

  164. Badminton

    Malaysia Masters: Nielsen/Pedersen-Chan/Lai

    Den danske mixeddouble med Christinna Pedersen og Joachim Fischer Nielsen møder Peng Soon Chan og Pei Jing Lai fra Malaysia.

  165. Badminton

    Malaysia Masters: Pedersen/Rytter Juhl-Bernadeth/Pradipta

    Den danske damedouble bestående af Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Pia Zebediah Bernadeth og Rizki Amelia Pradipta fra Indone...

  1. Badminton

    Super Series Finals: Kamura/Sonoda-Goh/Tan

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  2. Badminton

    Super Series Finals: Adcock/Adcock-Zheng/Chen

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  3. Badminton

    Super Series Finals: Ji Hyun Sung-Tzu Ying Tai

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  4. Badminton

    Super Series Finals: Houwei Tian-Viktor Axelsen

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  5. Badminton

    Super Series Finals: Matsutomo/Takahashi-Chen/Jia

    Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes...

  6. Badminton

    Super Series Finals: Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen-Zheng Siwei/Chen Qingchen

    Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder kinesiske Zheng Siwei og Chen Qingchen i en semifinale ved Super Series Finals.

  7. Badminton

    Super Series Finals: Viktor Axelsen-Son Wan Ho

    Viktor Axelsen møder Son Wan Ho fra Korea i en semifinale ved Super Series Finals.

  8. Badminton

    Super Series Finals: Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding-Takeshi kamura/Keigo Sonoda

    Danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder japanske Takeshi kamura og Keigo Sonoda i en semifinale ved Super Series Finale.

  9. Badminton

    Super Series Finals: Tian Houwei-Jan Ø. Jørgensen

    Tian Houwei møder Jan Ø. Jørgensen i en semifinale ved Super Series Finals

  10. Badminton

    Super Series Finals: Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi-Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen

    Japanske Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi møder Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en semifinale ved Super Series Finals.

  11. Badminton

    Super Series Finals: Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen

    Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder indonesiske Praveen Jordan og Debby Susanto ved Super Series Finale.

  12. Badminton

    Super Series Finals: Viktor Axelsen-Lee Chong Wei

    Danske Viktor Axelsen møder malaysiske Lee Chong Wei ved Super Series Finale.

  13. Badminton

    Super Series Finals: Fischer/Pedersen-Ahmad/Natsir

    Se den danske mixeddouble i aktion i Super Series Finals Dubai.

  14. Badminton

    Super Series Finals: Juhl/Pedersen-Hoo/Woon

    Se den danske damedouble i aktion i Dubai.

  15. Badminton

    Super Series Finals: Jørgensen-Hu

    Se Jan. Ø. Jørgensen spille mod Hu Yun ved Super Series Finals i Dubai.

  16. Badminton

    Macau Open: Lu/Zhang-Lee/Lee

    Se finalen herredouble ved Macau Open.

  17. Badminton

    Macau Open: Chen/Jia-Awanda/Ni Ketut

    Se finalen i damedouble ved Macau Open.

  18. Badminton

    Macau Open: Chou Tien Chen-Zhao Jun Peng

    Se Chou Tien Chen i aktion mod Zhao Jun Peng i finalen ved Macau Open.

  19. Badminton

    Macau Open: Chen Yufei-Chen Xiaoxin

    Se Chen Yufei i aktion mod Chen Xiaoxin i finalen ved Macau Open.

  20. Badminton

    Macau Open: Zhang/Li-Tang/Tse

    Se finalen i mixdouble ved Macau Open.

  21. Badminton

    Hong Kong Open: Mathias Boe/Carsten Mogensen-Takeshi Kamura/Keigo Sonoda

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  22. Badminton

    Hong Kong Open: Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen-Huang Dongping/Li Yinhui

    Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder kinesiske Huang Dongping og Li Yinhui i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  23. Badminton

    Hong Kong Open: Ka Long Angus-Sameer Verma

    Ka Long Angus fra Hong Kong møder indiske Sameer Verma i en finale ved Hong Kong Open.

  24. Badminton

    Hong Kong Open: Tontowi Ahmad/Lilyana Natsir-Praveen Jordan/Debby Susanto

    Indonesiske Tontowi Ahmad og Lilyana Natsir møder Praveen Jordan og Debby Susanto i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  25. Badminton

    Hong Kong Open: Tai Tzu Ying-Pusarla V. Sindhu

    Kinesiske Tai Tzu Ying møder indiske Pusarla V. Sindhu i en finalekamp ved Hong Kong Open.

  26. Badminton

    Hong Kong Open: Mohammad Ahsan/Rian Agung Saputro-Mathias Boe/Carsten Mogensen

    Indiske Mohammad Ahsan og Rian Agung Saputro møder danske Mathias Boe og Carsten Mogensen i en herredouble ved Hong Kong Open.

  27. Badminton

    Hong Kong Open: Sameer Verma-Jan Ø. Jørgensen

    Indiske Sameer Verma møder danske Jan Ø. Jørgensen ved Hong Kong Open.

  28. Badminton

    Hong Kong Open: Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen-Bao Yixin/Yu Xiaohan

    Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder kinesiske Bao Yixin/Yu Xiaohan ved Hong Kong Open.

  29. Badminton

    Hong Kong Open: Jan Ø. Jørgensen/Wong Wing Ki Vincent

    Se danske Jan Ø. Jørgensen i en kamp imod Wong Wing Ki Vincent fra Hong Kong ved Hong Kong Open.

  30. Badminton

    China Open: Zhang/Li - Ahmad/Natsir

    Zhang Nan og Li Yinhui fra Kina møder Tontowi Ahmad og Liliyana Natsir fra Indonesien.

  31. Badminton

    China Open: Jan Ø. Jørgensen - Chen Long

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder Chen Long fra Kina i finalen ved China Open.

  32. Badminton

    China Open: Gide/Suka - Boe/Mog

    Danske Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo fra Indonesien.

  33. Badminton

    China Open: Sun Yu - Pusarla V. Sindhu

    Sun Yu fra Kina møder Pusarla V. Sindhu fra Indien.

  34. Badminton

    China Open: Huang/Li - Chang/Lee

    Huang Dongping og Li Yinhui fra Kina møder Chang Ye Na og Lee So Hee fra Korea.

  35. Badminton

    Iskandar Zulkarnain-Jan Ø. Jørgensen

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder Iskandar Zulkarnain fra Malaysia ved China Open.

  36. Badminton

    Viktor Axelsen-Long Chen

    Se danske Viktor Axelsen i en semifinale mod kinesiske Long Chen.

  37. Badminton

    China Open: Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen-Shiho Tanaka-Koharu Yonemoto

    Danske Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen møder japanske Shiho Tanaka og Koharu Yonemoto ved China Open.

  38. Badminton

    China Open: Viktor Axelsen-Yun Hu

    Danske Viktor Axelsen spiller imod Yun Hu fra Hong Kong.

  39. Badminton

    Chris Adcock/Gabrielle Adcock-Siwei Zheng/Qingchen Chen

    Se finalen i mixdouble ved Bitburger Open.

  40. Badminton

    Yuqi Shi-Sourabh Varma

    Se finalen i herresingle, hvor kinesiske Yuqi Shi møder indiske Sourabh Varma.

  41. Badminton

    Bingjiao He-Nitchaon Jindapol

    Kinesiske Bingjiao He spiller en kvindesingle imod thailandske Nitchaon Jindapol ved Bitburger Open.

  42. Badminton

    Michael Fuchs/Johannes Schoettler-Yew Sin Ong/Ee Yi Teo

    Tyske Michael Fuchs og Johannes Schoettler spiller en herredouble imod malaysiske Yew Sin Ong og Ee Yi Teo.

  43. Badminton

    Qingchen Chen/Yifan Jia-Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai

    Kinesiske Qingchen Chen og Yifan Jia og thailandske Yifan Jia-Jongkolphan Kititharakul og Rawinda Prajongjai spiller en kvindedouble ved Bitbu...

  44. Badminton

    Fuchs/Schoettler-Astrup/Rasmussen

    Se den danske herredouble, bestående af Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen, i aktion ved Bitburger Open.

  45. Badminton

    Anders Antonsen-Sourabh Varma

    Se danske Anders Antonsen i en semifinale ved Bitburger Open.

  46. Badminton

    French Open: Shi - Lee

    Shi Yuqi fra Kina møder Lee Hyun fra Korea.

  47. Badminton

    French Open: Ko/Kim - Zheng/Chen

    Ko Sung Hyun og Kim Ha Na fra Korea møder Zheng Siwei og Chen Qingchen fra Kina.

  48. Badminton

    French Open: Isa/Phu - Boe/Mog

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder Bodin Isara og Nipitphon Phuangphuapet fra Thailand.

  49. Badminton

    French Open: Zhang - Bingjiao

    Beiwen Zhang fra USA møder He Bingjiao fra Kina.

  50. Badminton

    French Open: Chen/Jia - Chang/Lee

    Chen Qingchen og Jia Yifan fra Kina møder Chang Ye Na og Lee So Hee fra Korea.

  51. Badminton

    French Open: Ko/Kim-Fischer Nielsen/Pedersen

    Danske Christinna Pedersen og Joachim Fischer Nielsen møder koreanske Ko og Kim i en mixdouble.

  52. Badminton

    French Open: NG K. L.- Jan Ø. Jørgensen

    Se Jan Ø. Jørgensen i aktion ved French Open.

  53. Badminton

    French Open: Juhl/Pedersen-Chen/Jia

    Se den danske dame double aktion ved French Open.

  54. Badminton

    Thailand Open: Saensom-Kunco

    Tanongsak Saensomboonsuk fra Thailand møder Sony Dwi Kuncordo fra Indonesien.

  55. Badminton

    Thailand Open: Tan/Tse - Tan/Lai

    Tnag Chun Man og Tse Ying Suet fra Hong Kong møder Kian Meng og Pei Jing Lai fra Malaysia.

  56. Badminton

    Thailand Open: Ino/Kan - Ang/Sap

    Takuto Inoue og Yuki Kaneko fra Japan møder Berry Angriawan og Rian Agung Saputro fra Indonesien.

  57. Badminton

    Thailand Open: Ohori - Ongbamrungphan

    Aya Ohori fra Japan møder Busanan Ongbamrungphan fra Thailand.

  58. Badminton

    Thailand Open: Sup/Tae - Mat/Nag

    Puttita Supajirakul og Sapsiree Taerattanachai fra Thailand møder Mayu Matsumoto og Wakana Nagahara fra Japan.

  59. Badminton

    Jung/Shin-Luo Ying/Luo

    Se finalen i damedouble ved Korea Open.

  60. Badminton

    Son-Qiao

    Se finalen i herresingle fra Korea Open.

  61. Badminton

    Yamaguchi-Sung

    Se finalen damesingle fra Korea Open.

  62. Badminton

    Lee/Yoo-Li/Liu

    Se finalen i herredouble fra Korea Open.

  63. Badminton

    Ko/Kim-Zheng/Chen

    Se finalen i mixdouble ved Korea Open.

  64. Badminton

    Luo/Luo-Pedersen/Rytter Juhl

    Se Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl i en semifinale ved Korea Open.

  65. Badminton

    Chan/Goh-Rasmussen/Thygesen

    Se Anders Skaarup Rasmussen og Sara Thygesen i en kvartfinale ved Korea Open.

  66. Badminton

    Hans-Kristian Vittinghus-Son Wan Ho

    Se danske Hans-Kristian Vittinghus i aktion, når han møder Wan Ho Son, ved Korea Open.

  67. Badminton

    Li/Liu-Kim/Ko

    Se finalen herredouble fra Japan Open.

  68. Badminton

    Japan Open: Ped/Ryt - Luo/Luo

    Se Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl i en semifinale ved Japan Open.

  69. Badminton

    Indonesian Masters: Kit/Pra - Cha/Kim

    Koreanske Chae Yoo Jung og Kim So Yeong møder thailandske Jongkolphan Kititharakul og Rawinda Prajongjai ved Indonesian Masters.

  70. Badminton

    Indonesian Masters: Shi Yuqi - Huang Yuxiang

    Kinesiske Shi Yuqi møder kinesiske Huang Yuxiang ved Indonesian Masters.

  71. Badminton

    US Open: Boe/Mogensen - Hoki/Kobayashi

    Se den danske herredouble spille finale ved US Open.

  72. Badminton

    US Open: Tanaka/Yonemoto - Matsumotow/Nagahara

    Se finalen i damedouble ved US Open.

  73. Badminton

    US Open: Huyn Lee - Kanta Tsuneyama

    Koreanske Huyn Lee møder japanske Kanta Tsuneyama.

  74. Badminton

    US Open: Ayumi Mine - Saena Kawakami

    En ren japansk finale mellem Ayumi Mine og Saena Kawakami.

  75. Badminton

    US Open: Yugo Kobayashi/Wakana Nagahara - Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba

    Japanske Yugo Kobayashi og Wakana Nagahara møder polske Robert Mateusiak og Nadiezda Zieba.

  76. Badminton

    US Open: Boe/Mogensen - Inoue/Yuki

    Mathias Boe og Carsten Mogensen spiller herredouble i US Open, der også har deltagelse af flere andre danske spillere.

  77. Badminton

    Taipei Open: Li Junhui/Liu Yuchen - Chen Hung Ling/Chi-Lin Wang

    Li Junhui og Liu Yuchen møder Chen Hung Ling og Chi-Lin Wang i en herredouble.

  78. Badminton

    Taipei Open: Chou Tien Chen - Qiao Bin

    Chou Tien Chen møder kinesiske Qiao Bin i en herresingle.

  79. Badminton

    Taipei Open: Tai Tzu Ying - Wang Shixian

    Kinesiske Tai Tzu Ying møder kinesiske Wang Shixian i en kvindesingle

  80. Badminton

    Taipei Open: Siwei Zheng/Qingchen Chen - Kian Meng Tan/Pei Jing Lai.

    Siwei Zheng og Qingchen Chen møder malaysiske Kian Meng Tan og Pei Jing Lai.

  81. Badminton

    Taipei Open: Dongping Huang/Qianxin - Ying Luo/Yu Luo

    Dongping Huang og Qianxin Zhong er oppe imod deres landsfæller Ying Luo og Yu Luo i en kvindedouble.

  82. Badminton

    Australian Open: Srikanth Kidambi - Hans-Kristian Vittinghus

    Srikanth Kidambi fra Indien møder danske Hans-Kristian Vittinghus i en herresingle ved Australian Open.

  83. Badminton

    Australian Open: Sho Sasaki - Hans-Kristian Vittinghus

    Japanske Sho Sasaki møder danske Hans-Kristian Vittinghus i en single ved Australian Open.

  84. Badminton

    Indonesia Open: Wang Y. H. - Tai T. Y.

    Tai Tzu Ying møder Wang Yihan i damesinglefinalen ved Indonesia Open.

  85. Badminton

    Indonesia Open: Lee/Yoo - Chai/Hong

    Koreanske Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møder kinesiske Chai Biao og Hong Wei.

  86. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen - Lee Chong Wei

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder malaysiske Lee Chong Wei.

  87. Badminton

    Indonesia Open: Ko/Kim - Xu/Ma

    Koreanske Ko Sung Hyun og Kim Ha Naa møder kinesiske Xu Chen og Ma Jin.

  88. Badminton

    Indonesia Open: Mat/tak - Tang/Yu

    Japanske Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi møder kinesiske Tang Yuanting og Yu Yang.

  89. Badminton

    Indonesia Open: Conrad-Petersen/Kolding - Biao/Wei

    Danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder kinesiske Chai Biao og Hong Wei.

  90. Badminton

    Indonesia Open: Jan. Ø. Jørgensen - Tian Houwei

    Danske Jan. Ø. Jørgensen møder kinesiske Tian Houwei.

  91. Badminton

    Indonesia Open: Lee/Yoo - Ast/Ras

    Danske Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen møder koreanske Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong.

  92. Badminton

    Indonesia Open: Astrup/Rasmussen - Lu/Zheng

    Den danske herredouble møder det kinesiske par ved Indonesia Open.

  93. Badminton

    Indonesia Open: Fischer/Pedersen - Xu/Ma

    Den danske mixdouble møder det japanske par ved Indonesia Open.

  94. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen - Jonatan Christie

    Jan Ø. Jørgensen møder indonesiske Jonatan Christie i en herresingle ved Indonesia Open.

  95. Badminton

    Indonesia Open: Conrad-Petersen/Kolding - Ashan/Setiawan

    Den danske herredouble møder Ashan og Setiawan ved Indonesia Open.

  96. Badminton

    Indonesia Open: Jan Ø. Jørgensen - Wing Ki Vincent Wong

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder Wong fra Hong Kong ved Indonesia Open.

  97. Badminton

    Indonesia Open: Alexander/Oktaviani - Fischer Nielsen/Pedersen

    Joachim Fischer Nielsen og Christina Pedersen møder Alexander og Oktaviani ved Indonesia Open.

  98. Badminton

    Indonesia Open: Kamura/Sonoda - Boe/Mogensen

    Den danske herredouble møder Kamura og Sonoda ved Indonesia Open.

  99. Badminton

    Thomas Cup: Ihsan Maulana Mustofa - Hans-Kristian Vittinghus

    Ihsan Maulana Mustofa møder danske Hans-Kristian Vittinghus i en afgørende finale ved Thomas Cup.

  100. Badminton

    Thomas Cup: Angga Pratama/Ricky Karanda Suwardi - Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen

    Indonesiske Angga Pratama og Ricky Karanda Suwardi møder Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen i en finale ved Thomas Cup.

  101. Badminton

    Thomas Cup: Ginting Anthony - Jan Ø. Jorgensen

    Indonesiske Anthony møder danske Jan Ø. Jørgensen i en finale ved Thomas Cup.

  102. Badminton

    Thomas Cup: Mohammad Ahsan/Hendra Setiawa - Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding

    Indonesiske Mohammad Ahsan og Hendra Setiawa møder danske Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding i en finale ved Thomas Cup.

  103. Badminton

    Thomas Cup: Tommy Sugiarto - Viktor Axelsen

    Indonesiens Sugiarto møder danske Viktor Axelsen i en finale ved Thomas Cup.

  104. Badminton

    Uber Cup: Qingchen Chen/Yuanting Tang - Ye Na Chang/So Hee Lee

    Kinesiske Qingchen Chen og Yuanting Tang møder Ye Na Chang og So Hee Lee i en finale ved Uber Cup.

  105. Badminton

    Uber Cup: Shixian Wang - Kim Hyo Min

    Kinesiske Wang møder koreanske Kim i en finale ved Uber Cup.

  106. Badminton

    Uber Cup: Qing Tian/Yunlei Zhao - Kyung Eun Jung/Seung Chan Shin

    Det kinesiske doublepar Qing Tian og Yunlei Zhao møder koreanske Kyung Eun Jung og Seung Chan Shin i en finale ved Uber Cup.

  107. Badminton

    Uber Cup: Xuerui Li - Ji Huyn Sung Sung

    Kinesiske Xuerui Li møder koreanske Ji Huyn Sung Sung i en finale ved Uber Cup.

  108. Badminton

    Thomas Cup: Emil Holst - Wei Chong

    Danske Emil Holst møder malaysiske Wei Chong i en herredouble ved Thomas Cup.

  109. Badminton

    Thomas Cup: Koo/Tan - Astrup/Skaarup Rasmussen

    Den danske herredouble møder Koo og Tan i ved Thomas Cup.

  110. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Iskandar Zulkarnain Zainuddin

    Se Hans-Kristian Vittinghus spille mod Iskandar Zulkarnain Zainuddin i trejde kamp ved Thomas Cup.

  111. Badminton

    Thomas Cup: Goh/Tan - Boe/Conrad-Petersen

    Den danske herredouble møder Goh og Tan i anden kamp ved Thomas Cup.

  112. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Lee Chong Wei

    Se Viktor Axelsen spille danskernes første kamp mod Lee Chong Wei.

  113. Badminton

    Uber Cup: Mia Blichfeldt - Yu Sun

    Danske Mia Blichfeldt møder kinesiske Yu Sun ved VM for hold.

  114. Badminton

    Uber Cup: Tang/Zhao - Kjærsfeldt/Poulsen

    Endnu en damedouble skal i ilden. Det er fjerde kamp mod Kina ved Uber Cup.

  115. Badminton

    Uber Cup: Anna Thea Madsen - Yihan Wang

    Anna Thea Madsen skal op i mod kinesiske Yihan Wang i tredje kamp ved Uber Cup.

  116. Badminton

    Uber Cup: Chen/Tang - Fruergaard/Thygesen

    Den danske damedouble kam vente hård modstand fra det kinesiske par.

  117. Badminton

    Uber Cup: Natalia Koch Rohde - Xuerui Li

    Natalia Koch Rohde møder i første kamp Xuerui Li ved Uber Cup.

  118. Badminton

    Thomas Cup: Boe/Christiansen - Chen/Wang

    Den danske herredouble møder Chen og Wang i fjerde kamp ved Thomas Cup.

  119. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Tau Wei Wang

    Hans-Kristian Vittinghus møder Tau Wei Wang i femte kamp ved Thomas Cup.

  120. Badminton

    Thomas Cup: Jan ø. Jørgensen - Jen Hao Msu

    Jan ø. Jørgensen spiller tredje kamp mod Jen Hao Msu.

  121. Badminton

    Thomas Cup: Conrad-Petersen/Kolding - Lee/Tsai

    Den danske herredouble møder Lee og Tsai i anden kamp ved Thomas Cup.

  122. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Tien Chen Chou

    Viktor Axelsen spiller første kamp mod Tien Chen Chou ved Thomas Cup.

  123. Badminton

    Uber Cup: Fruegaard/Thygesen - Goo/Hoo

    Den danske damedouble møder det malaysiske par i fjerde kamp ved Uber Cup.

  124. Badminton

    Uber Cup: Line Kjærsfeldt - Jing Yi Tee

    Line Kjærsfeldt spiller første kamp mod Jing Yi Tee ved Uber Cup.

  125. Badminton

    Thomas Cup: Boe/Christensen - Richardson/Soedjasa

    Den danske herredouble møder det newzealandske par i femte kamp ved Thomas Cup.

  126. Badminton

    Thomas Cup: Astrup/Rasmussen - Dennerly-Minturn/Leydon-Davis

    Den danske herredouble møder det newzealandsle par i fjerde kamp ved Thomas Cup.

  127. Badminton

    Thomas Cup: Emil Holst - Asher Richardson

    Emil Holst møder Asher Richardson i tredje kamp ved Thomas Cup.

  128. Badminton

    Uber Cup: Anna Thea Madsen - Ho Yen Mei

    Anna Thea Madsen møder Ho Yen Mei ved Uber Cup.

  129. Badminton

    Uber Cup: Mette Poulsen - Jin Wei Goh

    Mette Poulsen spiller damesingle mod Jin Wei Goh ved Uber Cup.

  130. Badminton

    Uber Cup: Pedersen/Rytter Juhl - Ancelly/Woon

    Den danske damedouble møder det malaysiske par ved Uber Cup.

  131. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Niccolo Tagle

    Hans-Kristian Vittinghus møder Niccolo Tagle ved Thomas Cup.

  132. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Dylan Soedjasa

    Viktor Axelsen møder Dylan Soedjasa ved Thomas Cup.

  133. Badminton

    Thomas Cup: Conrad/Kolding - Malan/Viljoen

    Den danske herredouble møder det sydafrikanske par i fjerde kampe ved Thomas Cup.

  134. Badminton

    Thomas Cup: Hans-Kristian Vittinghus - Andreas Malan

    Hans-Kristian Vittinghus spiller tredje single ved Thomas Cup mod Andreas Malan.

  135. Badminton

    Thomas Cup: Astrup/Anders - Coetzer/Maliekal

    Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen spiller dagens femte kamp ved Thomas Cup mod den sydafrikanske herredouble.

  136. Badminton

    Thomas Cup: Jan Ø. Jørgensen - Cameron Coetzer

    Jan Ø. Jørgensen møder Cameron Coetzer i den anden herresingle ved Thomas Cup.

  137. Badminton

    Thomas Cup: Viktor Axelsen - Jacob Maliekal

    Se Viktor Axelsen spille mod sydafrikanske Jacob Maliekal.

  138. Badminton

    Uber Cup: Pedersen/Juhl - Azurmendi/Oset

    Danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder spanske Clara Azurmendi og Laia Oset ved VM i hold.

  139. Badminton

    Uber Cup: Fruergaard/Thygesen - Corrales/Usle

    Danske Maiken Fruergaard og Sara Thygesen møder spanske Beatriz Corrales og Lorena Usle ved VM for hold.

  140. Badminton

    Uber Cup: Mia Blichfeldt - Clara Azurmendi

    Danske Mia Blichfeldt møder spanske Clara Azurmendi ved VM for hold.

  141. Badminton

    Uber Cup: Anna Thea Madsen - Beatriz Corrales

    Danske Anna Thea Madsen møder spanske Beatriz Corrales ved VM for hold.

  142. Badminton

    Uber Cup: Line Kjærsfeldt - Carolina Marin

    Danske Line Kjaersfeldt møder spanske Carolina Marin ved VM for hold.

  143. Badminton

    Kim Astrup/Anders Skaarup - Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding

    Se finalen i herredouble fra EM i badminton.

  144. Badminton

    Christinna Pedersen/Kamilla Juhl - Eefje Muskens/Selena Piek

    Se finalen i damedouble fra EM i badminton.

  145. Badminton

    Jan Ø. Jorgensen - Viktor Axelsen

    Se finalen i herresingle mellem Jan Ø. Jorgensen og Viktor Axelsen.

  146. Badminton

    Carolina Marin - Kirsty Gilmour

    Se finalen i damesingle ved EM i badminton.

  147. Badminton

    Niclas Nohr/Sara Thygesen - Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen

    Se finalen i mixdouble ved EM i badminton.

  148. Badminton

    Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl - Samantha Barning/Iris Tabeling

    Se den danske damedouble i aktion ved EM i badminton.

  149. Badminton

    Mathias Christiansen/Lena Grebak - Chris Adcock/Gabrielle Adcock

    Danske Mathias Christiansen og Lena Grebak møder britiske Chris og Gabrielle Adcock.

  150. Badminton

    Marc Zwiebler - Viktor Axelsen

    Se Viktor Axelsen spille mod Marc Zweibler ved EM i badminton.

  151. Badminton

    Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov - Kim Astrup/Anders Rasmussen

    Se den danske herredouble spille mod det russiske par ved EM i badminton.

  152. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Rajiv Ouseph

    Danske Jan Ø. Jørgensen spiller en herresingle imod britiske Rajiv Ouseph.

  153. Badminton

    Carolina Marin - Line Kjærsfeldt

    Spanske Carolina Marin møder Line Kjærsfeldt i en damesingle.

  154. Badminton

    Jacco Arends/Selena Piek - Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen

    Danske Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen møder hollandske Jacco Arends og Selena Piek.

  155. Badminton

    Kim Astrup/Anders Rasmussen - Baptiste Careme/Ronan Labar

    Se danske Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen i en herredouble imod franske Baptiste Careme og Ronan Labar.

  156. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Brice Leverdez

    Se danske Jan Ø. Jørgensen i aktion ved EM i individuel.

  157. Badminton

    Hans-Kristian Vittinghus - Rajiv Ouseph

    Danske Hans-Kristian Vittinghus møder engelske Rajiv Ouseph ved EM i individuel.

  158. Badminton

    China Masters: Xu/Ma - Zheng/Chen

    Xu Chen og Ma Jin møder Zheng Siwei Chen Qingchen ved China Masters.

  159. Badminton

    China Masters: Lee/Yoo - Kim/Kim

    Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong møder Kim Gi Jung og Kim Sa Rang ved China Masters.

  160. Badminton

    China Masters: Lou/Lou - Chen/Jia

    Lou Ying og Luo Yu møder Chen Qingchen og Jia Yifan ved China Masters.

  161. Badminton

    China Masters: Lin Dan - Chen Long

    Lin Dan og Chen Long møder hinanden ved China Masters.

  162. Badminton

    China Masters: Li Xuerui - Sun Yu

    Li Xuerui og Sun Yu møder hinanden ved China Masters.

  163. Badminton

    Singapore Open: Fu/Zhang - Kamura/Sonada

    Se finalen i mændenes double ved Singapore Open.

  164. Badminton

    Singapore Open: Son - Kuncoro

    Se finalen i mændenes single ved Singapore Open.

  165. Badminton

    Singapore Open: Ko/Kim - Xu/Ma

    Se finalen i mixdouble ved Singapore Open.

  166. Badminton

    Singapore Open: Intanon - Yu

    Se finalen i kvindernes single ved Singapore Open.

  167. Badminton

    Chen Long - Lee Chong Wei

    Se finalen mellem Chen Long og Lee Chong Wei.

  168. Badminton

    Ratchanok Intanon - Tai Tzu Ying

    Se finalen i damesingle fra Malaysia Open.

  169. Badminton

    Chan/Goh - Ahmad/Natsir

    Se finalen i mixdouble ved Malaysia Open.

  170. Badminton

    Kim/Kim - Chai/Hong

    Se finalen i herredouble fra Malaysia Open.

  171. Badminton

    Tang/ Yu - Jung/Shin

    Se finalen i damedouble fra Malaysia Open.

  172. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Lee Chong Wei

    Se Jan Ø. Jørgensen spille mod Lee Chong Wei ved Malaysia Open.

  173. Badminton

    Viktor Axelsen - Lee Chong Wei

    Se danske Viktor Axelsen i kamp mod Chong Wei Lee.

  174. Badminton

    Viktor Axelsen - Tanongsak Saensomboonsuk

    Viktor Axelsen spiller imod Tanongsak Saensomboonsuk ved Malaysia Open.

  175. Badminton

    India Open: Viktor Axelsen - Kento Momota

    Viktor Axelsen møder Kento Momota ved India Open.

  176. Badminton

    India Open: Ratchanok Intanon - Li Xuerui

    Ratchanok Intanon møder Li Xuerui ved India Open.

  177. Badminton

    India Open: Fer/Suk - Pra/Suw

    Gideon Markus Fernaldi og Kevin Sanjaya Sukamuljo møder Angga Pratama og Ricky Karanda Suwardi ved India Open.

  178. Badminton

    India Open: Wid/Dil - Lu/Hua

    Riky Widianto og Puspita Richi Dili møder Lu Kai og Huang Yaqiong ved India Open.

  179. Badminton

    India Open: Mat/Tak - Fuk/Yon

    Misaki Matsutomo og Ayaka Takahashi møder Naoko Fukuman og Kurumi Yonao ved India Open.

  180. Badminton

    India Open: Viktor Axelsen - Son Wan Ho

    Danske Viktor Axelsen møder koreanske Son Wan Ho ved India Open.

  181. Badminton

    Kento Momota - Hans-Kristian Vittinghus

    Se Hans-Kristian Vittinghus i kamp mod japaneren Kento Momota ved India Open.

  182. Badminton

    Mads Conrad-Petersen/Mads Pieler Kolding - Shem Goh/Wee Kion Tan

    Se danske Conrad-Petersen og Pieler Kolding imod det malaysiske par Goh og Tan i en herredouble ved India Open.

  183. Badminton

    New Zealand Open: Pratama/Suwardi - Ko/Shin

    Indonesiske Angga Pratama og Ricky Karanda Suwardi brager sammen med sydkoreanske Sung Hyun Ko og Baek Cheol Shin i finalen ved New Zealand Open.

  184. Badminton

    New Zealand Open: Fukushima/Hirota - Chang/Lee

    Japanske Yuki Fukushima og Sayaka Hirota brager sammen med sydkoreanske Ye Na Chang og So Hee Lee i finalen ved New Zealand Open.

  185. Badminton

    New Zealand Open: Yuxiang Huang - Richi Takeshita

    Kinesiske Yuxiang Huang brager sammen med japanske Richi Takeshita i finalen ved New Zealand Open.

  186. Badminton

    New Zealand Open: Chan/Goh - Zheng/Li

    Malaysiske Peng Soon Chan og Liu Ying Goh møder det kinesiske makkerpar Siwei Zheng og Yin Hui Li i finalen ved New Zealand Open.

  187. Badminton

    New Zealand Open: Ji Hyun Sung - Aya Ohori

    Sydkoreanske Ji Hyun Sung møder japanske Aya Ohori i finalen ved New Zealand Open.

  188. Badminton

    Swiss Open: Astrup/Skaarup - Lee/Tsai

    Se de danske drenge i finalen i herredouble ved Swiss Open.

  189. Badminton

    Swiss Open: Issara/Amitrapai - Wang/Chen

    Se finalen i mixdouble ved Swiss Open.

  190. Badminton

    Swiss Open: Matsuo/Naito - Fukuman/Yonao

    Se finalen i damedouble ved Swiss Open.

  191. Badminton

    Swiss Open: Yihan Wang - Bingjiao He

    Se finalen i damesingle ved Swiss Open.

  192. Badminton

    Swiss Open: H. S. Prannoy - Marc Zwiebler

    Se finalen i herresingle fra Swiss Open.

  193. Badminton

    Chou Tien Chen - Lin Dan

    Chou Tien Chen og Lin Dan mødes i finalen ved German Open.

  194. Badminton

    Lee/Yoo - Ko/Shin

    Ko Sung Hyun og Shin Baek Cheol møder Lee Yong Dae og Yoo Yeon Seong ved German Open.

  195. Badminton

    Huang/Tang - Sup/Tae

    Huang Yaqiong og Tang Jinhua møder Puttita Supajirakul og Sapsiree Taerattanachai ved German Open.

  196. Badminton

    Wang - Li

    Se finalen i damesingle fra German Open.

  197. Badminton

    Ko/Kim - Shin/Chae

    Se finalen i mixdouble fra German Open.

  198. Badminton

    Jan Ø. Jørgensen - Tien Chen Chou

    Se danske Jan Ø. Jørgensen i aktion, når han møder Tien Chen Chou ved German Open.

  199. Badminton

    Præmieceremoni (k) (21.02.16)

    Kvindernes præmieceremoni ved EM for hold.

  200. Badminton

    Pedersen/Juhl - Nedelcheva/Stoeva

    Danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder Petya Nedelcheva og Gabriela Stoeva fra Bulgarien.

  201. Badminton

    Poulsen - Stoeva

    Danske Mette Poulsen møder Stefani Stoeva fra Bulgarien.

  202. Badminton

    Madsen - Nedelcheva

    Danske Anna Thea Madsen møder Petya Nedelcheva fra Bulgarien.

  203. Badminton

    Kjaersfeldt - Zetchiri

    Danske Line Kjaersfeldt møder Linda Zetchiri fra Bulgarien.

  204. Badminton

    Præmieceremoni (m) (21.02.16)

    Mændenes præmieceremoni ved EM for hold.

  205. Badminton

    Astrup/Rasmussen - Labar/Maio

    Danske Astrup og Rasmussen møder franske Labar og Maio.

  206. Badminton

    Axelsen - Rouxel

    Danske Viktor Axelsen møder franske Thomas Rouxel.

  207. Badminton

    Conrad-Petersen/Kolding - Kersaudy/Mittelheisser

    Danske Mads Conrad-Petersenog Mads Pieler Kolding møder franske Kersaudy og Mittelheisser.

  208. Badminton

    Jørgensen - Leverdez

    Danske Jan Ø. Jørgensen møder franske Brice Leverdez.

  209. Badminton

    Pedersen/Juhl - Goliszewski/Nelte

    Danske Christinna Pedersen og Kamilla Rytter Juhl møder tyske Johanna Goliszewski og Carla Nelte.

  210. Badminton

    Poulsen - Heim

    Danske Mette Poulsen spiller imod tyske Luise Heim.

  211. Badminton

    Madsen - Deprez

    Danske Anna Thea Madsen spiller imod tyske Fabienne Deprez.

  212. Badminton

    Kjærsfeldt - Schnaase

    Danske Line Kjærsfeldt spiller imod tyske Karin Schnaase.

  213. Badminton

    Axelsen - Domke

    Danske Viktor Axelsen spiller imod tyske Dieter Domke.

  214. Badminton

    Jørgensen - Zwiebler

    Danske Jan Ø. Jørgensen spiller imod den tyske Zwiebler.

  215. Badminton

    Sun - Intanon

    Se finalen i damesingle fra Thailand Masters.

  216. Badminton

    Ahsan/Setiawan - Kim/Kim

    Se finalen i herredouble fra Thailand Masters.

  217. Badminton

    Lee - Hu

    Se finalen i herresingle fra Thailand Masters.

  218. Badminton

    Tang/Yu - Tian/Zhao

    Se finalen i damedouble fra Thailand Masters.

  219. Badminton

    Zheng/Chen - Chan/Goh

    Se finalen i mixdouble fra Thailand Masters.

  220. Badminton

    K. Srikanth - Huang

    Se finalen i herresingle fra Syed Modi International.

  221. Badminton

    Goh/Tan - Chopra/Dewalkar

    Se finalen i herredouble fra Syed Modi International.

  222. Badminton

    Muskens/Piek - Jung/Shin

    Se finalen i damedouble ved Syed Modi International.

  223. Badminton

    Sato - Sung

    Se finalen i damesingle fra Syed Modi International.

  224. Badminton

    Dechapol/Taerattanachai - Jordan/Susanto

    Se finalen i mixdouble fra Syed Modi International.

  225. Badminton

    Syed Modi International: Boe/Mog - Goh/Tan

    Mathias Boe og Carsten Mogensen møder V Shem Goh og Wee Kiong Tan.

  226. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Lee C. W. - Zainuddi

    I mændenes finale ved Malaysia Grand Prix mødes Chong Wei Lee og Iskandar Zulkarnain Zainuddin - i en duel om guldet.

  227. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Mat/Tak - Tang/Yu

    Det er Indonesien mod Kina i denne finale ved Malaysia Grand Prix.

  228. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Koo/Tan - Fernaldi/Sukamiljo

    Malaysiske Koo og Tan møder indonesiske Fernaldi og Sukamiljo i finalen ved Malaysia Grand Prix.

  229. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Sindhu - Gilmour

    Skotske Kirsty Gilmour møder indiske Pusarla Venkata Sindhu i finalen ved Malaysia Grand Prix.

  230. Badminton

    Malaysia Grand Prix: Zheng/Li - Tan/Lai

    Det er Kina mod Malaysia, når Zheng Siwei og Li Yinhui møder Kian Meng Tan og Pei Jing.

  1. Badminton

    Sudirman Cup: Lu/Huang-Choi/Chae

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  2. Badminton

    Sudirman Cup: Chen/Jia-Chang-Lee

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  3. Badminton

    Sudirman Cup: Chen-Jeon

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  4. Badminton

    Sudirman Cup: He-Sung

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  5. Badminton

    Sudirman Cup: Fu/Zhang-Choi/Seo

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  6. Badminton

    Sudirman Cup: Kit/Tae-Juh/Ped

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  7. Badminton

    Sudirman Cup: Intanon-Kjærsfeldt

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  8. Badminton

    Sudirman Cup: Isa/Phu-Con-Kol

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  9. Badminton

    Sudirman Cup: Saensomboonsuk-Axelsen

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  10. Badminton

    Sudirman Cup: Pua/Tae-Chr-Thy

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  11. Badminton

    Sudirman Cup: Juh/Ped-Pol/Rah

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  12. Badminton

    Sudirman Cup: Blichfeldt-Fitriani

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  13. Badminton

    Sudirman Cup: Boe/Mog-Gid/Suk

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  14. Badminton

    Sudirman Cup: Axelsen-Ginting

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  15. Badminton

    Sudirman Cup: Fis/Ped-Jor/Sus

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  16. Badminton

    Sudirman Cup: Juh/Ped-Pon/Red

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  17. Badminton

    Sudirman Cup: Kjærsfeldt-Sindhu

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  18. Badminton

    Sudirman Cup: Boe/Mog-Att/Red

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  19. Badminton

    Sudirman Cup: Axelsen-Jayaram

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  20. Badminton

    Sudirman Cup: Fis/Ped-Ran/Pon

    VM for blandede hold er verdens største holdturnering i badminton. Danmark har aldrig vundet den, men stiller med et meget stærkt hold med ver...

  21. Badminton

    DM-finale: Studie: 4. maj 18:45

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  22. Badminton

    DM-finale: Skælskør-Slagelse - Skovshoved

    Så oprandt dagen, hvor de sidste og afgørende kampe i Badmintonligaen skal spilles. Og hvor vinderholdet kan kalde sig Danske Mestre for hold...

  23. Badminton

    China Masters: Qiao-Tian

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  24. Badminton

    China Masters: Liao/Chen-Wang/Huang

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  25. Badminton

    China Masters: Chen/Wang-Inuoe/Kaneko

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  26. Badminton

    China Masters: Bao/Yu-Huang/Tang

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  27. Badminton

    China Masters: Kawakami-Ohori

    En lang række af verdens bedste badmintonspillere har sat hinanden stævne i denne turnering, hvor den samlede præmiesum er på 150.000 dollars....

  28. Badminton

    Singapore Open: Boe/Mogensen-Li/Liu

    Danske Mathias Boe og Carsten Mogensen er oppe imod kinesiske Li og Liu i en finalekamp ved Singapore Open.

  29. Badminton

    Singapore Open: Tai-Marin

    Tzu Ying Tai fra Kinesisk Taipei møder spanske Carolina Marin i en finalekamp ved Singapore Open.

  30. Badminton

    Singapore Open: Sai Praneeth-Kidambi

    Et rent indisk opgør, hvor Sai Praneeth og Kidambi møder hinanden i en finalekamp ved Singapore Open.

  31. Badminton

    Singapore Open: Takahashi/Matsutomo-Rytter Juhl/Pedersen

    Japanske Takahashi og Matsutomo møder Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en finalekamp ved Singapore Open.

  32. Badminton

    Singapore Open: Lu/Huang-Puavaranukroh/Tarattanachai

    Lu og Huang fra Kina møder thailandske Puavaranukroh og Tarattanachai i en finalekamp ved Singapore Open.

  33. Badminton

    Singapore Open: Gideon/Sukamuljo-Boe/Mogensen

    Indonesiske Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo møder danske Mathias Boe og Carsten Mogensen i en semifinale ved Singapore Open.

  34. Badminton

    Singapore Open: Chang/Lee-Rytter Juhl/Pedersen

    Ye Na Chang og So Hee Lee fra Korea møder det danske par Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en semifinale ved Singapore Open.

  35. Badminton

    Singapore Open: Kamura/Sonoda-Bo/Mogensen

    Japanske Takeshi Kamura og Keigo Sonoda møder danske Mathias Boe og Carsten Mogensen ved Singapore Open.

  36. Badminton

    Singapore Open: Fukuman/Yonao-Rytter Juhl/Pedersen

    Naoko Fukuman og Kurumi Yonao fra Japan møder danske Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen ved Singapore Open.

  37. Badminton

    Malaysia Open: Fu/Zheng-Gid/Suk

    Fu Haifeng og Zheng Siwei møder Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo i finalen ved Malaysia Open.

  38. Badminton

    Malaysia Open: Fuku/Hiro-Huang/Tang

    Yuki Fukushima og Sayaka Hirota møder Huang Yaqiong og Tang Jinhua i finalen ved Malaysia Open.

  39. Badminton

    Malaysia Open: Lee Chong Wei-Lin Dan

    Lee Chong Wei møder Lin Dan i finalen ved Malaysia Open.

  40. Badminton

    Malaysia Open: Tai Tzu Ying-Carolina Marin

    Tai Tzu Ying møder Carolina Marin i finalen ved Malaysia Open.

  41. Badminton

    Malaysia Open: Zheng/Chen-Lu/Huang

    Zheng Siwei Chen Qingchen møder Lu Kai og Huang Yaqiong i finalen ved Malaysia Open.

  42. Badminton

    Malaysia Open: Chang/Lee-Juhl/Pedersen

    Se danske Kamilla Rytter Juhl og Camilla Pedersen i en damedouble ved Malaysia Open.

  43. Badminton

    Malaysia Open: Fischer Nielsen/Pedersen-Kazuno/Kurihara

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  44. Badminton

    India Open: Marin-Pusarla

    I kvindernes single-finale brager spanske Carolina Marin sammen med indiske Sindhu Pusarla. NB: Manglende kommentatorlyd i de sidste fem minut...

  45. Badminton

    India Open: Karandasuwardi/Pratama-Gideon/Sukamuljo

    I mændenes double-finale brager indonesiske Ricky Karandasuwardi og Angga Pratama sammen med deres landsmænd Marcus Fernaldi Gideon og Kevin S...

  46. Badminton

    India Open: Chou-Axelsen

    I herrernes single-finale brager danske Viktor Axelsen sammen med taiwanesiske Chen Tien Chou.

  47. Badminton

    India Open: Zheng/Chen-Lu/Huang

    I mixed double-finalen møder kinesiske Siwei Zheng og Quingchen Chen deres landsmænd Kai Lu og Yaqiong Huang.

  48. Badminton

    India Open: Tanaka/Yonemoto-Fukuman/Yonao

    I kvindernes double-finale møder japanske Shiho Tanaka og Koharu Yonemoto deres landsmænd Kurumi Yonao og Naoko Fukuman.

  49. Badminton

    Gideon/Sukamuljo-Conrad-Petersen/Kolding

    Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding møder Marcus Fernaldi Gideon og Kevin Sanjaya Sukamuljo i en semifinale ved Indian Open.

  50. Badminton

    Chou Tien Chen-Anders Antonsen

    Se danske Anders Antonsen i aktion ved Indian Open.

  51. Badminton

    India Open: Axelsen-Wang

    Så skal en lang række af Danmarks bedste ketcherkrigere igen i aktion. Nu gælder det den højt anlagte Super Series turnering i Indien, hvor Vi...

  52. Badminton

    Swiss Open: Lin Dan-Shi Yuqi

    Lin Dan møder Shi Yuqi i herresinglefinalen ved Swiss Open.

  53. Badminton

    Swiss Open: Cha/Hon-Liu/Zha

    Chai Biao og Hong Wei møder Liu Cheng og Zhang Nan i herredoublefinalen ved Swiss Open.

  54. Badminton

    Swiss Open: Chen/Jia-Sto/Sto

    Chen Qingchen og Jia Yifan møder Gabriela Stoeva og Stefani Stoeva i damedoublefinalen ved Swiss Open.

  55. Badminton

    Swiss Open: Pua/Tae-Jor/Sus

    Dechapol Puavaranukroh og Sapsiree Taerattanachai møder Praveen Jordan og Debby Susanto i mixdoublefinalen ved Swiss Open.

  56. Badminton

    Swiss Open: Chen Yufei-Chen Xiaoxin

    Chen Yufei møder Chen Xiaoxin i damesinglefinalen ved Swiss Open.

  57. Badminton

    Swiss Open: Fruergaard/Thygesen-Qingchen/Yifan

    Maiken Fruergaard og Sara Thygesen møder kinesiske Chen Qingchen og Jia Yifan ved Swiss Open.

  58. Badminton

    German Open: Yuki Fukushima/Sayaka Hirota-Huang Dongping/Li Yinhui

    Japanske Yuki Fukushima og Sayaka møder kinesiske Hirota Huang Dongping og Li Yinhui ved German Open.

  59. Badminton

    German Open: Lu Kai/Huang Yaqiong-Zhang Nan/Li Yinhui

    Kinesiske Lu Kai og Huang Yaqiong møder kinesiske Zhang Nan og Li Yinhui i en finale ved German Open.

  60. Badminton

    German Open: Astrup/Skaarup Rasmussen-Conrad-Petersen/Pieler Kolding

    Danske Kim Astrup og Anders Skaarup Rasmussen møder Mads Conrad-Petersen og Mads Pieler Kolding i en finale ved German Open.

  61. Badminton

    German Open: Chou Tien-Tzu Wei Wang

    Chou Tien møder Tzu Wei Wang i en finale ved German Open.

  62. Badminton

    German Open: Conrad-Petersen/Kolding-Ivanov/Sozonov

    Der er masser af badminton i verdensklasse, når der transmitteres fra årets German Open. Og Danmark er fornemt repræsenteret med Hans-Kristian...

  63. Badminton

    EM: Medaljeceremoni

    Vandt Danmark EM, eller måtte Viktor Axelsen og co. nøjes med sølv? Se de danske spillere give interviews og få overrakt deres medaljer.

  64. Badminton

    EM, finale: Kjærsfeldt-Kosetkaya

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  65. Badminton

    EM, finale: Antonsen-Yartsev

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  66. Badminton

    EM, finale: Fischer/Pedersen-Sozonov/Bolotova

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  67. Badminton

    EM - mixed hold: Boe/Mogensen-Lamsfuss/Zurwonne

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  68. Badminton

    EM - mixed hold: Kjærsfeldt-Deprez

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  69. Badminton

    EM - mixed hold: Axelsen-Roth

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  70. Badminton

    EM - mixed hold: Fischer/Pedersen-Lamfuss/Herttrich

    Sidst der blev spillet EM mixed hold vandt Danmark over England i finalen, så ambitionen er klokkeklar. Det danske hold rejser til Polen for a...

  71. Badminton

    Thailand Masters: Kantaphon Wangcharoen-Tommy Sugiarto

    Kantaphon Wangcharoen møder Tommy Sugiarto i en finale ved Thailand Masters.

  72. Badminton

    Thailand Masters: Zhang Nan/Li Yinhui-Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai

    Kinesiske Zhang Nan og Li Yinhui møder thailandske Dechapol Puavaranukroh og Sapsiree Taerattanachai.

  73. Badminton

    Thailand Masters: Lu Ching Yao/Yang Po Han-Huang Kaixiang/Wang yilyu

    Lu Ching Yao og Yang Po Han møder kinesiske Huang Kaixiang og Wang yilyu.

  74. Badminton

    Thailand Masters: Busanan Ongbamrungphan-Aya Ohori

    Thailandske Busanan Ongbamrungphan møder japanske Aya Ohori.

  75. Badminton

    Thailand Masters: Chen Qingchen/Jia Yifan-Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattanachai

    Kinesiske Chen Qingchen og Jia Yifan møder thailandske Puttita Supajirakul og Sapsiree Taerattanachai.

  76. Badminton

    DM: Finale mixdouble (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  77. Badminton

    DM: Finale herresingle (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  78. Badminton

    DM: Finale damesingle (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  79. Badminton

    DM: Finale herredouble (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  80. Badminton

    DM: Finale damedouble (05.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  81. Badminton

    DM: Semifinale herredouble (04.02.17 - del 2)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  82. Badminton

    DM: Semifinale herredouble (04.02.17 - del 1)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  83. Badminton

    DM: Semifinale herresingle (04.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  84. Badminton

    DM: Semifinale damesingle (04.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  85. Badminton

    DM: Semifinale mixdouble (04.02.17)

    Der er garanti for badminton i international topklasse, når Ceres Park & Arena slår dørene op til dette års DM. Alle de bedste danske spillere...

  86. Badminton

    India Masters: Pusarla V. Sindhu-Gregoria Mariska

    Se Pusarla V. Sindhu og Gregoria Mariska spille finale ved India Masters.

  87. Badminton

    India Masters: Reddy B./Ponnappa-Chopra/Reddy N.

    Se Reddy B. Sumeeth/Ashwini Ponnappa og Pranaav Jerry Chopra/Reddy N. Sikki spille finale ved India Masters.

  88. Badminton

    India Masters: Sai Praneeth-Sameer Verma

    Se Sai Praneeth og Sameer Verma spille finale ved India Masters.

  89. Badminton

    India Masters: Boe/Morgensen-Lu/Yang

    Mathias Boe og Carsten Mogensen spille finale ved India Masters.

  90. Badminton

    India Masters: Juhl/Pedersen-Ponnappa/Reddy N.

    Se Kamilla Rytter Juhl og Cristinna Pedersen spille finale ved India Masters.

  91. Badminton

    India Masters: Nilesen/Pedersen-Summeth/Ponnappa

    Se Joachim Fischer Nielsen og Christinna Pedersen i kamp ved India Masters.

  92. Badminton

    India Masters: Boe/Morgensen-Alfian/Ardianto

    Se Mathias Boe og Carsten Mogensen i kamp ved India Masters.

  93. Badminton

    India Masters: Juhl/Pedersen-Lim/Wen

    Se Kamilla Rytter Juhl og Christinna Pedersen i en damedouble ved India Masters.

  94. Badminton

    Malaysia Masters: Nehwal-Chochuwong

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  95. Badminton

    Malaysia Masters: Ng-Lee

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  96. Badminton

    Malaysia Masters: Hardianto/Angriawan-Goh/Izzuddin

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  97. Badminton

    Malaysia Masters: Tan/Lai-Goh/Lai

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

  98. Badminton

    Malaysia Masters: Kititharak/Prajongjai-Tse/Poon

    Så er ferien forbi, og en ny badmintonsæson står for døren. Første turnering er i Malaysia, hvor en lang række af de bedste spillere har sat h...

Badminton

Så kulminerer badmintonåret med den prestigefulde Super Series finale fra Dubai, hvor den absolutte top blandt verdens badmintonspillere mødes. Og Danmark er fornemt repræsenteret med Jan Ø. Jørgensen og Viktor Axelsen i herresingle. Mads Conrad-Pedersen/Mads Pieler Kolding og Mathias Boe/Carsten Mogensen i herredouble. Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl i damedouble og Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen i mixdouble.
Badminton
Her kan du følge med i al det seneste badminton fra TV 2 SPORT.
Sendt på TV
18. december 2016
Kanal
TV 2 SPORT
Luk

Hov, vent lige et øjeblik...

Vi kan se, du er ved at sige farvel til TV 2 PLAY. Men inden da:


Hvad med at prøve nedenstående i stedet?


Annuller Fortsæt

Luk

Vil du genaktivere dit abonnement?

Dit abonnement vil blive aktiveret, og du kan benytte det med det samme.

Der skete en fejl der gjorde, at vi ikke kunne genaktivere dit abonnement. Prøv venligst igen.

Vi var stadig ikke i stand til at genaktivere dit abonnement, kontakt venligst vores kundecenter
Kontakt kundecernter


Fortryd Genaktiver Abonnement

Luk

Genaktivering godkendt

Dit abonnement er nu blevet genaktiveret, og kan benyttes allerede nu.


God fornøjelse!


Luk

Vi er kede af at sige farvel...

Og vi håber naturligvis at se dig igen! TV 2 PLAY får nyt indhold hver eneste dag, så hold øje med om der kommer noget der passer lige til dig i vores nyhedsbrev og på Facebook. Det er også her vi skriver om de nye features der løbende bliver udviklet til tjenesten. Tak for denne gang og på gensyn!

Luk

Du er nu ved at opsige dit abonnement

Vælg opsigelsesgrund:

Bekræft opsigelse

Luk

Prøv igen!

Der opstod en fejl under forsøget på at opsige dit abonnement.


Forsøg venligst igen!


Luk

Dit abonnement er nu opsagt.


På gensyn på TV 2 PLAY


Luk

Skift til

Abonnement

Tekst



Fortryd Opgradér

Luk

Opgradering godkendt

Dit abonnement er nu blevet opgraderet, og er allerede trådt i kraft.


God fornøjelse!


Luk

Prøv igen!

Der opstod en fejl under forsøget på at opgradere dit abonnement.


Forsøg venligst igen!


Support